Citron je oblíbené ovoce všech hospodyněk. Ovocné kyseliny, které obsahuje, dokonale čistí téměř všechny povrchy v domě a také bělí prádlo a pomáhají zbavit se skvrn na oblečení a nepříjemných pachů. A přesto existuje 5 položek, které citron může zničit.

Přírodní kámen

Přírodní kámen má porézní strukturu, i když navenek vidíme hladký monolitický povrch. Pokud například ošetříte mramorovou pracovní desku kyselinou, nejen že zmizí lesk, ale objeví se i světlé skvrny. Jakékoliv kyseliny ničí výrobky z přírodního kamene.

Parketová podlaha

Parkety jsou druh dřevěné podlahy. Citronová šťáva způsobuje, že desky vypadají nudně a náchylné k poškození. I když kousek citronu spadne na parkety, odstraňte ho a šťávu co nejrychleji smyjte, abyste minimalizovali dobu, po kterou kyselina zůstane na povrchu dřeva.

Tmavé nebo barevné oblečení

Kyselina citronová je dobře známá pro své bělící vlastnosti. Praní tmavého nebo barevného prádla ve vodě s přidanou kyselinou způsobí vyblednutí barvy. Takové oblečení, prádlo nebo čalounění nebude možné obnovit.

Mosazný povlak

Slitina mědi a zinku chrání kovové výrobky před korozí a zlepšuje přilnavost ke gumě. Mosazný předmět však nemůžete leštit kyselinou citronovou, jinak se na povrchu objeví nazelenalý oxid jako na mědi.

Pračka

Není žádným tajemstvím, že citron se používá k odvápnění domácích spotřebičů. Ale citrusy nelze použít, pokud se v pračce vytvořil plak. Gumové části totiž při kontaktu s neředěnou kyselinou měknou a přestávají plnit svou funkci. Pokud potřebujete vybělit prádlo nebo prádlo, je lepší to udělat před praním, než nalévat šťávu přímo do bubnu.

Citron je oblíbené ovoce všech hospodyněk.-3

Poslechněte si tyto tipy a rozhodně nebudete muset hledat náhradu za poškozené věci ❤️‍