Pokud také milujete mandarinky a kupujete je často, nemusíte v obchodech shánět účinný lék na potravinové moly. Máte to doma. Dnes vám řeknu, jak používám citrusy, aby ze skříní zmizeli „škodliví“ moli a dům vždy voněl svěže a čistě.

Souhlas, mandarinkovou slupku většinou ihned vyhodíme do odpadkového koše, ale nemá tam místo, pokud se v kuchyni usadili moli. Tito škůdci nesnesou výrazné citrusové aroma a rozhodně nebudou klást vajíčka do míst, kde se nacházejí slupky mandarinek.

Jak citrusy používat?

Nejprve musíte nakrájet mandarinkovou kůru a odstranit přebytečnou vlhkost. Můžete jej sušit na slunci, v troubě nebo u radiátoru a rozložit na širokou mísu.

Umístěte citrusy na police s volně loženými produkty, a to nejen v blízkosti těch obilovin, které jsou již napadeny můry, lze také použít kůry z mandarinek, aby se zabránilo výskytu šedých můr.

V průběhu času se aroma „vypaří“ a spolu s tím klesá účinnost metody. Ale vzhledem k tomu, že zásoby kůrek u nás doma pravidelně doplňujeme, není to problém! Nové krusty osušíme a nahradíme jimi staré.

Mol zareaguje na citrusové esenciální oleje v nejkratším možném čase a v blízkosti zásob jídla ho již neuvidíte.

Jako příjemný bonus citrusové aroma eliminuje nepříjemné pachy v kuchyni. Osvěží vzduch, zvedne náladu a naplní každou místnost vůní zimní dovolené.

Chcete-li získat aussi les mandarines et que vous les achetez souvent, vous n

Moje teta používala podobnou metodu v soukromém domě, aby se zbavila mravenců. Vonné slupky umístila do blízkosti škvír mezi dveřmi a podlahou, na okenní parapety, pod potrubí a za skříňky. Po dvou týdnech to mravenci „vzdali“ a opustili její domov.

Mandarinky tedy nejsou jen zásobárnou vitamínů, minerálů a vlákniny. S jejich pomocí si můžete vytvořit odpuzovač molů vlastníma rukama a zcela zdarma!