Někdy se stane, že oblečení prostě nechce zůstat na ramínku a sletí dolů. To se stává zvláště často u tenkých a kluzkých látek, stejně jako u věcí s ramínky nebo velkými výstřihy. Zvlášť když na jeden věšák pověsíte spoustu věcí, jedna věc vám nutně spadne.

Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, jak se tomuto problému vyhnout. Jednou z nich je výměna dřevěných nebo plastových věšáků za ty potažené látkou nebo silikonem. To ale může být drahé a budete muset vyměnit všechny věšáky v domě.

Našel jsem několik možností, jak zabránit pádu věcí pomocí věšáků, které už máte doma.

Tenký elastický pásek

Začala jsem používat tenké gumičky, aby mi oblečení nepadalo. Na každé ramínko jsem dala jen dvě gumičky – na pravé a levé rameno. Hlavní je, aby byly gumičky dobře napnuté, aby neklouzaly. Látka k nim přilne a oblečení zůstane na svém místě.

Jutové lano

Dalším způsobem je omotání ramínek jutovou nití. Koupím je v zahradnictví nebo řemeslném obchodě. Struktura takových lan je drsná a zabraňuje pádu oblečení. K udržení šatů na ramínkách mi stačí volně omotaná ramínka.

Někdy se stane, že oblečení prostě nechce zůstat na ramínku a sletí dolů. To se stává zvláště často u tenkých a kluzkých látek, stejně jako u věcí s ramínky nebo velkými výstřihy.-3

Izolační páska

K utěsnění konců ramínek můžete také použít lepicí pásku nebo pásku. Na materiálu ale v tomto případě nešetřete – potřebujete silnou vrstvu pásky, aby vytvářela objem a oblečení nepadalo.

Někdy se stane, že oblečení prostě nechce zůstat na ramínku a sletí dolů. To je běžné zejména u tenkých a kluzkých látek, stejně jako u věcí s ramínky nebo velkými výstřihy.-4

Hustá tkanina

Pro ty, kteří rádi tvoří a dělají každodenní předměty krásné, existuje kreativnější způsob.

Závěsy mohou být zdobeny a pohodlnější pomocí plstěné tkaniny. Musíte vystřihnout vzory podél ramínek a šít kapsy z plsti. Mohou být ozdobeny dekorativními prvky v podobě květin nebo berušek. Tato možnost je vhodná pro dětský pokoj. Plsť je poměrně hrubá a hustá látka, takže látka bude držena i na ramínkách.

Zjistili jsme tedy, že existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout problému s padajícím oblečením. Můžete použít to, co už máte doma, nebo si potřebné materiály snadno koupit v obchodě.

Která z navrhovaných možností se vám nejvíce líbila?