Časem se v domě nahromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit. V takových případech můžete dát volný průchod své kreativitě a zkusit proměnit harampádí v novou funkční věc.

Moje sousedka se například po odchodu do důchodu začala věnovat ručním pracím. Věřte nebo ne, materiálem pro její práci byla stará prostěradla a povlaky na peřiny. Byl jsem ohromen, když jsem u ní doma viděl originální domácí koberec, závěsy a další dekorativní předměty.

Pokud nevíte, kam dát své obnošené ložní prádlo, jsem připraven se s vámi podělit o pár nápadů, které můžete snadno proměnit ve skutečnost.

1. Záclony

Jedná se o jednu z nejjednodušších možností, která ozdobí vaši kuchyň, obývací pokoj nebo dokonce koupelnu. Z dvojité sady ložního prádla můžete ozdobit dvě okna najednou.

Nejprve byste měli provést měření a rozříznout látku podélně na dvě stejné části. Vyzkoušíme budoucí závěsy a vršek přehneme kolem závěsu tak, aby zbývající délka zůstala v požadované velikosti. Dále je sešijeme a zavěsíme na garnýž. Připraveno!

Časem se v domě nahromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-3

2. Oblečení

Vintage cambric nebo lněné prostěradlo s květinovým vzorem je ideální pro šití šatů nebo letní šaty! Přírodní tkanina
poskytuje pohodlí v horkém počasí. A potisk určený pro časté praní si dlouho udrží zářivé barvy!

Časem se v domě hromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-4

3. Mat

Z kousků starých prostěradel si můžete ušít malý kobereček. V tomto případě můžete kombinovat kombinaci potisků a barev podle libosti. Velikosti a tvary také závisí na vašich přáních.

Časem se v domě nahromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-5

4. Kuchyňské nádobí

Staré povlečení lze proměnit v podsedáky na židle nebo utěrky. Pokud je chcete mít měkké, stačí vnitřky vyplnit syntetickou výplní. zbytek designu je zcela na vašich potřebách a preferencích vkusu.

Časem se v domě nahromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-6

5. Vanový závěs

Kreativní nápad, který má estetický vzhled a praktické výhody.

Časem se v domě hromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-7
Časem se v domě hromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-8

6. Dětský stan

Dokážete si představit lepší hračku pro děti, než je plnohodnotný stan? Můžete si v něm zahrát různé hry a také ukládat hračky, které jsou často rozesety po celém domě.

Časem se v domě hromadí spousta starých věcí, které už nikdo nepoužívá, ale stejně je škoda je vyhodit.-9

Která možnost se vám nejvíce líbila? Zkusili jste dát druhý život starým prostěradlům a povlakům na peřiny? co z toho vzešlo?