Našla jsem v jedné skupině pro zahrádkáře recept na toto hnojivo, které zdůrazňuje jeho neuvěřitelně dobrý účinek na rajčata, papriky, ale i květiny, jako jsou orchideje a hortenzie.
Díky němu mi už 10 měsíců kvetou orchideje.
Navíc rostlina vysadila další kvetoucí stonek, takže už se těším na další květy.

Našla jsem v jedné skupině pro zahrádkáře recept na toto hnojivo, které zdůrazňuje jeho neuvěřitelně dobrý účinek na rajčata, papriky, ale i květiny, jako jsou orchideje a hortenzie.

Navíc toto hnojivo používám na již zmíněné papriky a rajčata. Podle mých zkušeností asi po dvou týdnech vytvoří orchidej první poupata.

Co potřebujete k výrobě hnojiva pro orchideje

  • kávová sedlina z jednoho šálku kávy
  • 3 banánové slupky
  • 3 vaječné skořápky
  • 1 litr vody
  • skladovací kontejner
  • mixér

Kávová zrna

Obsahují velké množství dusíku, který se uvolňuje postupně a vyživuje půdu na dlouhou dobu. Obsahují také cenné minerály jako hořčík, draslík, fosfor a měď.

Slupka od banánu

Obsahuje především draslík, vápník, hořčík a fosfor. Díky tomu dodávají rostlině sílu a odolnost vůči škůdcům a také energii k rozkvětu. Pro urychlení růstu malých sazeniček vezměte 2 banánové slupky, namočte do cca 1 litru vody, nechte 2 dny odstát a poté použijte připravenou vodu na zálivku.

Vaječná skořápka

Jsou bohaté na vápník a výborně se hodí jako hnojivo pro rajčata, papriky nebo lilky. Také chrání květiny před hnilobou. Skořápky od vajec se také skvěle hodí do kompostu.

Jak vyrobit hnojivo?

Vaječné skořápky důkladně omyjte a ideálně je ohřejte v troubě (nebo mikrovlnné troubě na 2 minuty), abyste zabili bakterie a salmonelu, nakrájejte najemno banánové slupky a dejte je i s usazeninou do mixéru.

Přidejte trochu vody a jemně promíchejte. Vzniklé hnojivo nalijte do láhve, přidejte zbylou vodu a nechte 2 dny kvasit.

Používání

Přihnojujte jednou za 15 dní – před a během květu. Musí se uchovávat v lednici.