V srdci jsem pořád ten perfekcionista. Zvláště pokud jde o kuchyni. Všechny ručníky by měly být sněhově bílé, sklenice by měly být v řadě a podlaha by měla vrzat leskem.

Ale mám doma ovčáckého psa a malé děti. Dokážete si představit, jaký armagedon se odehrává v kuchyni? A proto jsem na prací prostředky hodně vybíravá. Máme ale věřit marketingu a planým slibům výrobce?

Moje babička radila nahradit všechny produkty běžnou solí. Rozhodl jsem se jednoho dne uklidit kuchyň jako experiment. A chci se s vámi podělit o své dojmy.

V srdci jsem pořád ten perfekcionista. Zvláště pokud jde o kuchyni. Všechny ručníky by měly být sněhově bílé, sklenice by měly být v řadě a podlaha by měla vrzat leskem.

Nejprve jsem umyl podlahu. Právě jsem přidal 2 lžíce soli do teplé (ne studené nebo vroucí vody!) vody. Namočila mop a kráčela klikatým pohybem po podlaze. A staré skvrny od psích stop a dětského pyré byly během vteřiny smyty. Pak jsem mop prošel znovu, ale tentokrát jsem ho opláchl v běžné vodě.

No, za prvé, sůl má absorpční vlastnost. Nečistoty sežerou během několika sekund.

Zastavuje také množení mikrobů. A pro mladou matku je to hrozný sen, protože naše děti lezou po podlaze. Proto se houby, plísně a jiných bakterií nebojím!

A do třetice sůl pomáhá v boji s mastnými skvrnami. Proto je dobré ho přidávat do pracího prášku.

Po každém jídle moje děti zanechávají skvrny na ručníku. A co tam není – šťouchané brambory, slinta, sopl, jogurty. Už jsem začal kupovat nové pro budoucí použití a použité šly do koše.

Mimochodem, takové mytí doporučuji dělat večer. Pak pochopíte proč.

Na 1 litr vroucí vody přidám 1 velkou lžíci soli. Dále promíchám a ponořím naše ručníky. Zavřu víko a nechám přes noc (asi 10 hodin).

V srdci jsem pořád ten perfekcionista. Zvláště pokud jde o kuchyni. Všechny ručníky by měly být sněhově bílé, sklenice by měly být v řadě a podlaha by měla vrzat leskem.-2

Ihned vyndám a opláchnu ve studené vodě. Dá se pustit i do pračky, ale tomu se vyhýbám.

To je celé tajemství. Myslím, že tento life hack ocení každá máma. Jedná se o přírodní produkt. A samozřejmě šetří náš rodinný rozpočet!

Věříte na takový zázračný lék? Pro nebo proti domácí chemii? 💗