Růže jsou ozdobou každé zahrady. Dodávají krásu, a pokud zvolíte správnou odrůdu (například půdopokryvné nebo lemové růže), pokvetou po celou letní sezónu, až do prvního mrazu. K tomu jim stačí poskytnout správnou výživu.

V tomto článku se chci podělit o recept na domácí hnojivo, o kterém mi řekl můj soused v zemi. Pěstuje velmi krásné svěží růže, ani jsem si nemyslel, že to bylo všechno díky tomuto hnojivu. Stačí jedna ingredience, kterou má v kuchyni většina hospodyněk.

Jak pěstovat růže

Růžový keř musí mít vhodné podmínky. Zasaďte ji do úrodné hlinitopísčité půdy obsahující humus. Ujistěte se, že rostlina je na slunném místě mimo průvan. Nesázejte na zcela nebo částečně zastíněné místo.

V takových podmínkách se daří jen některým odrůdám. Vyhýbejte se také vlhkým místům, růže totiž nemají rády nadměrnou vlhkost. V neposlední řadě nezapomeňte svou růžovou zahradu pravidelně přihnojovat. Správným krmením krásně porostou a velké květy budou lahodit oku až do mrazů.

Jak vyrobit hnojivo pro růže?

Jednoduché, ale extrémně účinné hnojivo pro růže lze vyrobit pomocí některého z vašich kuchyňských produktů. Řeč je o kvásku, který se skvěle hodí nejen na pečení, ale i na krmení rostlin.


Růže jsou ozdobou každé zahrady.-3

Obsahují mnoho živin, vitamínů a minerálů, které pomáhají stimulovat jejich růst. Toto hnojivo je ideální pro pěstování rajčat, okurek a jiné zeleniny. Dá se použít i na květiny. Zaléváním růže kvasnicovým roztokem ji naplníte prospěšnými živinami. Díky tomu růže vytvoří mnoho velkých krásných květů, které pokvetou celou sezónu – od začátku léta až do prvního mrazu.

Jak vyrobit hnojivo z kvasnic?

Výroba domácího hnojiva na růže z kvasnic je velmi jednoduchá a nezabere příliš mnoho času.

Z jedné kostky (100 g) vyrobíte roztok, který vystačí na zalévání 10 keřů. Kvasnice rozpustíme v 10 litrech teplé vody (neměla by být horká, abychom kvasinky nezabili). Přidejte 2 tabulky. lžíce cukru, smíchejte přísady a nechte 30 minut. Po této době růže zalijte hnojivem. Použijte asi 1 litr na rostlinu.

Pokud je směsi příliš, můžete zalít zeleninu nebo jiné květiny, včetně pokojových.


Růže jsou ozdobou každé zahrady.-4

Kvasnicové hnojivo by se nemělo nechávat na později a pokaždé by se měl připravit nový roztok.