Nedávno jsem si koupil nové dubové prkénko, ale staré jsem musel vyhodit, protože na něm byly praskliny a tmavé skvrny. Mimochodem, dřevěné nádobí je nyní v módě díky trendu šetrnosti k životnímu prostředí a přirozenosti. Je také univerzální – hodí se do moderní i klasické kuchyně.

Dnes vám řeknu, jak správně pečovat o dřevěné nádobí, aby si zachovalo svůj bezvadný vzhled a vydrželo v kuchyni co nejdéle.

Impregnace

Před použitím nově zakoupeného dřevěného prkénka nebo špachtle na smažení je třeba je namočit. Vaše kuchyňské náčiní tak vydrží déle. Abyste zabránili vysychání a bobtnání dřevěného kuchyňského náčiní, je nejlepší použít:

  • jablečný ocet – nejlépe v něm prkénko namočte na cca 6-8 hodin, poté důkladně sceďte a vytřete do sucha papírovou utěrkou. Ocet nedovolí absorbovat vůni aromatických pokrmů a dřevo rychle neztratí svou přirozenou barvu;
  • Olivový, kokosový nebo řepkový olej – jednoduše vetřete olej do dřevěného povrchu vašeho kuchyňského náčiní měkkým hadříkem nebo vatovým tamponem a nechte uschnout na hadru nebo papírové utěrce. Jakmile se olej vstřebá, naneste na dřevo další tenkou vrstvu oleje. Tato impregnace nových lžic nebo kuchyňských stěrek zajistí, že si doplňky déle zachovají bezvadný vzhled, neabsorbují štiplavé pachy a neztmavnou.

Pamatujte, že dřevěné kuchyňské náčiní je třeba pravidelně namáčet, nejlépe jednou za 3-4 týdny.

Několik základních pravidel pro péči o dřevěné kuchyňské náčiní:

  • Vařečky, prkénka a špachtle je třeba umýt ihned po každém použití. Nejprve z nich odstraňte zbytky jídla a poté je důkladně ručně omyjte houbičkou na nádobí namočenou v teplé vodě s několika kapkami prostředku na mytí nádobí.
  • Dřevěné kuchyňské náčiní by se nemělo mýt v myčce na nádobí. Vysoké teploty a delší kontakt s vodou vedou k praskání a ztrátě přirozené barvy materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.
  • Mokré dřevěné pomůcky nedávejte do zásuvky ihned po umytí, nejprve je důkladně vysušte.
  • Pokud povrch dřevěného kuchyňského náčiní nepříjemně zapáchá, můžete jej po běžném umytí potřít citronovou šťávou nebo přímo citronovou dužinou. Po několika minutách produkt důkladně opláchněte a poté otřete do sucha. Po štiplavém zápachu by neměla zůstat žádná stopa.
  • Obtížné skvrny na povrchu dřevěných špachtlí nebo prkének snadno odstraníte jedlou sodou. Jednoduše v rozprašovači dobře promíchejte 1 lžičku jedlé sody a 200 ml vody. Výsledný produkt poté nastříkejte na znečištěný povrch a po několika minutách opláchněte vodou a vytřete dosucha.