Mnoho hospodyněk považuje ocet za univerzální prostředek, kterým lze vyčistit vše v domě. Ale praxe ukazuje, že i zředěná kyselina může poškodit dřevo, porézní povrchy, nábytek a dokonce i kov. Dnes jsem dal dohromady seznam 7 věcí, které by s octem neměly přijít do styku.

Nerezová ocel

Pokud jde o čištění kuchyňského nože, náčiní nebo spotřebičů z nerezové oceli, je nejlepší nepoužívat ocet. Nerezová ocel při kontaktu s kyselinou rychle zmatní a ztrácí svůj původní vzhled.

Mramorové povrchy

Mramor se často používá jako domácí dekorace. Ale pokud vyčistíte pracovní desky, sprchové podlahy a stěny a servírovací předměty kyselinou, objeví se matné bílé skvrny. Hladký povrch ztratí lesk.

Elektronika

Obrazovku televizoru, počítače nebo telefonu nemůžete otřít octem. V opačném případě se antireflexní vrstva rozpustí.

Přírodní dřevo

Pokud dřevo ošetříte kyselinou octovou, pak je to přímá cesta k odbarvení. Alternativně je vhodný čistící prostředek bez kyselin ve složení nebo můžete ocet naředit s vodou v poměru 1:1.

Guma

Ocet může poškodit gumové části vaší pračky, lednice nebo myčky. Kyselina reaguje s gumou a koroduje ji.

Mnoho hospodyněk považuje ocet za univerzální prostředek, kterým lze vyčistit vše v domácnosti.-3

Žehlička

Před odstraněním usazenin uhlíku ze žehlicí plochy žehličky si přečtěte uživatelskou příručku, abyste se ujistili, že ocet nezpůsobí trvalé poškození kovových součástí. Někdy se produkt nalije do přihrádky na vodu, aby se vyčistil vnitřek žehličky, může tento jednoduchý pohyb zničit zařízení.

Mnoho hospodyněk považuje ocet za univerzální prostředek, kterým lze vyčistit vše v domácnosti.-4

Polstrovaný nábytek

Kyselina může poškodit čalounění čalouněného nábytku. Po ošetření neředěným octem vlákna tkaniny křehnou a životnost pohovky, křesla nebo postele se snižuje.

Děkujeme za „like“ a odběr, jsou velmi důležité pro rozvoj kanálu ❤️