Nedávno mi volala kamarádka a stěžovala si, že jí trvalo hodinu vyčistit záchod. Abych byl upřímný, nechápu, co tam můžete tak dlouho dělat. Mně čištění záchodu trvá 15 minut, víc ne.

Moje matka mě naučila, jak udržovat toto choulostivé místo čisté. Vždycky říkala, že záchod bude za deset let vypadat slušně, když ho budete pravidelně čistit. Maminka mě také naučila, že úklid by se neměl dělat jednou v sobotu, ale že je potřeba udržovat čistotu po celý týden jak v kuchyni, tak v ostatních místnostech. Takže jeden den umyji sporák a po každém vaření ho vytřu, další den vysávám a uprostřed týdne utírám prach – můj dům je vždy čistý.

Prostě když někde vidíte špínu, je potřeba ji hned umýt a ne vše odkládat na sobotu a pak celý víkend uklízet.

První pravidlo

Alespoň dvakrát týdně je třeba nalít dezinfekci pod okraj toalety. K tomu nebudete potřebovat více než půl minuty a ještě lepší je to udělat v noci. Ráno se probudíte a vaše toaleta bude zářit.

Nedávno mi volala kamarádka a stěžovala si, že jí trvalo hodinu vyčistit záchod. Abych byl upřímný, nechápu, co tam můžete tak dlouho dělat. U mě čištění záchodu trvá 15 minut, více ne.-2

K čištění toalety nepoužívejte půl láhve. Stačí jednoduše nakreslit jednu čáru pod okraj. Pokud uvidíte odolnou špínu, můžete také použít kartáč k otření vnitřku toalety.

Aby toto pravidlo skutečně platilo, vyberte si vysoce kvalitní produkty, protože levné produkty nebudou mít efekt.

Druhé pravidlo

Na WC mám samostatnou houbu, která je poblíž. Používám ho pouze na čištění záchodu.

Nedávno mi volala kamarádka a stěžovala si, že jí trvalo hodinu vyčistit záchod. Abych byl upřímný, nechápu, co tam můžete tak dlouho dělat. U mě čištění záchodu trvá 15 minut, více ne.-3

Používám ho k čištění vnější strany WC a nádržky. Dělám to téměř každý den – mytí netrvá déle než 2 minuty. Vlhčené ubrousky používám i na vnější stranu toalety. Když vidím, že je ráfek mého kameninového přítele špinavý, otřu ho nejprve vlhkým hadříkem a poté suchým. To je velmi pohodlné.

Pokud se budete řídit těmito radami, nezabere vám celkové čištění toalety déle než 10 minut.

Bonusem je pár dalších bodů.
Záchodovou štětku je lepší měnit každých 5 měsíců, ale pokud máte drahou štětku, tak by měla mít závit, kde lze štětku pouze odšroubovat a vyměnit.

Také kartáč by měl být uchováván v dezinfekčním prostředku, pak bude vždy čistý. Štětec s kudrnatými křivkami bych si domů nepořídila – je velmi nepohodlný na mytí.

Jak často uklízíte záchod?