Dříve jsem si myslel, že vodní kámen je jen estetický problém. Jenže před rokem začal záchod špatně splachovat a musel jsem volat odborníka. Vysvětlil, že odtokové kanály nejsou příliš široké a usazeniny vápna je často ucpávají a ponechává jen malou mezeru pro průchod vody. Pak nám poradil, abychom jednou za půl roku prováděli „prevenci“, samozřejmě ne zadarmo.

Ale naštěstí přítel mého manžela pracoval jako instalatér. Řekl mu, jak se vodního kamene snadno a rychle zbavit.

Jak efektivně vyčistit toaletu

Zpracování slupek z ovoce a zeleniny není žádnou novinkou. Pokud děláte limonádu často nebo jen milujete citrony, není třeba vyhazovat citrusové kůry.

Trik s citronovou kůrou je velmi jednoduchý:

  • Slupku vhoďte do mixéru nebo kůru jednoduše nasekejte nožem.
Dříve jsem si myslel, že vodní kámen je jen estetický problém. Ale před rokem začal mít záchod problém se splachováním a musel jsem volat odborníka.-2
  • Poté ji dejte do síta a vymačkejte šťávu do misky.
  • Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce jedlé sody. Výsledná směs bude hodně pěnit. Míchejte, dokud pěna nezmizí.
  • Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce soli a 3 polévkové lžíce. lžíce alkoholu.
  • Vše promícháme a nalijeme do láhve.

Jakmile se na míse objeví vodní kámen, nalijte tekutinu do toalety. Počkáme 15 minut, během kterých kyselina citronová rozežere plak a soda a sůl zničí bakterie a pomohou vyčistit stěny od žlutých skvrn. Nezbývá než toaletu otřít kartáčem a spláchnout vodu.

Dříve jsem si myslel, že vodní kámen je jen estetický problém. Ale před rokem začal mít záchod problém se splachováním a musel jsem volat odborníka.-3

Podobným způsobem můžete umýt kanály vypouštěcí nádrže.

Prázdnou nádržku musíte naplnit teplou čistou vodou a poté do ní nalít 200 ml tekutiny z láhve. Zavřete víko a nechte půl hodiny. Stiskněte vypouštěcí tlačítko, máte hotovo!

Kde jinde lze tuto směs použít?

Domácí lék můžete použít k čištění dřezu, kuchyňské nebo koupelnové baterie nebo sporáku.

Dříve jsem si myslel, že vodní kámen je jen estetický problém. Ale před rokem začal mít záchod problém se splachováním a musel jsem volat odborníka.-4

Zamaštěné talíře a náčiní s připálenými zbytky jídla se také budou třpytit jako nové. Jednoduše nalijte trochu tekutiny na houbu a vydrhněte špinavý povrch.

S pomocí jednoduchého „citrónového“ lifehacku hodně ušetříte a toaleta vás bude těšit čistotou a svěžestí po mnoho let