Ukazuje se, že upéct lahodný chléb doma není tak obtížné. Poprvé se mi nepodařilo upéct chleba ani s minimem surovin, nyní peču velmi chutný chléb přidáním kvásku nebo podmáslí do těsta. Krása chleba s podmáslím spočívá v tom, že nemusíte přidávat prášek do pečiva ani droždí. Podmáslí v receptu poskytuje správnou konzistenci. Sdílím recept na lahodný a zdravý domácí chléb.

Co potřebujeme :

  • 300 g celozrnné pšeničné mouky
  • 100 g celozrnné špaldové mouky
  • 100 g homogenní pšeničné mouky
  • ½ litru podmáslí
  • 2 lžičky jedlé sody
  • 1 lžička sůl
  • 1 stůl. l. nakrájené ovesné vločky (volitelné)

V první fázi si připravíme hlubší mísu, ve které těsto dobře prohněteme. Celozrnnou, špaldovou a hladkou mouku prosejeme do mísy a přidáme přiměřené množství jedlé sody, soli a nakrouhaných ovesných vločkách. Vločky lze také rozemlít na mouku nebo je nepřidávat vůbec. Vždy je ale přidávám, protože obsahují vlákninu.

Dále pomalu přiléváme podmáslí a smícháme s ostatními ingrediencemi. Poté těsto hněteme rukama, dokud nebude hladké. Těsto bude docela husté, ale nenechte se tím vyděsit.

V další fázi dáme těstu tvar, můžete si vybrat podle svého uvážení, kulatý nebo obdélníkový. Položíme na pečící papír a necháme odpočinout. Zapněte troubu na 200 stupňů a počkejte, až se dostatečně zahřeje. Bochník hustě posypeme moukou a nožem uděláme na povrchu křížek.

Ukazuje se, že upéct lahodný chléb doma není tak obtížné. Poprvé se mi nepodařilo upéct chleba ani s minimem surovin, nyní peču velmi chutný chléb přidáním kvásku nebo podmáslí do těsta.-3

Když je trouba dostatečně rozpálená, vložte do ní plech s chlebem a pečte asi 30 minut. Aby se z hotového chleba nestala zaschlá kůrka, postříkejte ho vodou z rozprašovače. Povrch chleba bude zlatavý, pevný a křupavý.

Ukazuje se, že upéct lahodný chléb doma není tak obtížné. Poprvé se mi nepodařilo upéct chleba ani s minimem surovin, nyní peču velmi chutný chléb přidáním kvásku nebo podmáslí do těsta.-4

Chléb necháme vychladnout a poté nakrájíme na plátky.

Ukazuje se, že upéct lahodný chléb doma není tak obtížné. Poprvé se mi nepodařilo upéct chléb ani s minimem surovin, nyní peču velmi chutný chléb přidáním kvásku nebo podmáslí do těsta.-5

Domácí chléb skladujte zabalený v kuchyňské utěrce, aby nezplesnivěl a kůrka zůstala pěkně křupavá.