Letos, když jsem dorazil k babiččině starému domu, rozhodl jsem se komodu rozebrat a hledat v ní něco užitečného a potřebného.

Po prohrabání hlubin komody jsem našla moc krásné stříbrné šperky a neskutečně krásnou stříbrnou krabičku. Vše je zcela neporušené, ale pokryto velmi silným povlakem a zatemněno. Není se čemu divit, tyto dekorace ležely tolik let ve staré komodě.

V hlavě mi začaly vířit myšlenky, jak tento plak a ztmavnutí odstranit a uvést předměty do více či méně upraveného vzhledu. Vzpomněla jsem si na produkt Antikvar CPPS Silver , který manžel koupil na čištění stříbrného řetízku.

Tato kompozice byla vyrobena ruským výrobcem JSC Crimean Production Enterprise Sozvezdie a je profesionálním prostředkem pro odstraňování plaku ze stříbrných předmětů.

Rozhodla jsem se zkusit použít produkt CPPS se sovou (logo sovy je vyobrazeno na dóze) na zatmavený prsten a náušnice.

Nejprve jsem produkty umyl, otřel suchým hadříkem a čistou houbičkou nanesl přípravek. Rozprostřeno na všechny povrchy a zároveň pěnilo.

Počkal jsem 10 minut (podle návodu by se měl nechat působit až 25 minut) a viděl jsem, že ztmavnutí postupně mizí a objevují se záblesky čistého stříbra. Poté jsem jemně rozetřel houbou, aby se pasta rozprostřela po povrchu a počkala dalších 5 minut.

Po této době jsem viděl zjevné změny ve vzhledu šperků. Ztmavení zmizelo, stříbro začalo zářit jako nové. Šperky jsem umyla teplou mýdlovou vodou, abych je úplně zbavila všech stop produktu.

Tento výsledek jsem vůbec nečekal: stříbro bylo dokonale čisté, jako by ho právě přinesli z klenotnictví.

Letos, když jsem dorazil k babiččině starému domu, rozhodl jsem se komodu rozebrat a hledat v ní něco užitečného a potřebného.-4

Rád bych dodal, že jsem celou proceduru prováděl v rukavicích a dobře větral místnost.

Po této proceduře jsem věděl, jak obnovit staré stříbrné šperky a velmi neobvyklou krabičku, kterou jsem zdědil.

Pokud by jedna sklenice nestačila, určitě objednám další.

Toto řešení je ruský výrobek a chtěl bych doporučit podporu domácích výrobců, zejména proto, že vyrábějí tak skvělé a účinné čisticí prostředky.

Mají také řadu past pro odstraňování rzi, čištění mosazi a mědi.

Výrobek jsme si s manželem objednali na webu PASTAKPPS , který nabízí nejen čisticí prostředky, ale i užitečné věci do domácnosti (kartáče, kartáče, leštidla, tmely, lepidla a dokonce i elektrické nářadí na odstraňování silnější koroze na autech nebo kolech).

Rád bych poznamenal, že při používání musíte dodržovat všechna doporučení výrobce:

– teplotní režim;

– bezpečnostní vybavení (rukavice, maska, větrání místnosti);

– vydržet požadovanou dobu;

– pěna rovnoměrně na povrchu;

– nepoužívejte Antique CPPS na rhodiované stříbro;

– nečistěte výrobky s vložkami nebo to provádějte velmi opatrně, aniž byste se dotkli vměstků.

Pokud máte jako já starožitné šperky, které ztmavly a nic nepomáhá zbavit se plaku, pak víte, co s tím můžete dělat!)