Pravidelně hledám nové nápady, které usnadňují život. Někdy známí, přátelé, kolegové z práce sdílejí užitečné životní hacky nebo něco najdu na internetu. Nedávno jsem narazil na zajímavý článek ze zahraničního webu. Dnes vám řeknu, jak rychle a efektivně odstranit staré tapety. Níže jsou uvedeny jasné pokyny krok za krokem.

Krok 1: Připravte místnost

Nejprve tedy musíte tapetu namočit horkou vodou. Aby se zabránilo vniknutí kapaliny do zásuvek, pečlivě je utěsněte páskou. Nábytek je lepší vynést z místnosti nebo jej přesunout blíže ke středu a zakrýt igelitem.

Krok 2: Připravte si čisticí prostředek

K tomu budete potřebovat horkou vodu, prostředek na mytí nádobí (1 díl tekutiny na 50 dílů vody) a 1 polévkovou lžíci. lžíce jedlé sody. Míchejte do hladka.

Hotový roztok účinně změkčuje lepidlo. Ale pokud byla oprava provedena již dávno, může být stále obtížné odstranit lepidlo. V tomto případě přidejte stolní ocet. Stačí 1/4 šálku na litr vody. To zesílí efekt změkčení a nebudete muset kupovat speciální odstraňovače tapet.

Pravidelně hledám nové nápady, které usnadňují život. Někdy známí, přátelé, kolegové z práce sdílejí užitečné životní hacky nebo něco najdu na internetu.-3

Krok 3: Naneste roztok na tapetu

Ponořte houbu do tekutiny a otřete všechny tapety, poté nechte zaschnout. Není potřeba ošetřovat celou místnost najednou, dokud se nedostanete na protější stěnu, lepidlo opět vytvrdne. Po zákroku zbývá pouze odstranit tapetu a odstranit případné zbytky lepidla čistým hadříkem.

Pravidelně hledám nové nápady, které usnadňují život. Někdy známí, přátelé, kolegové z práce sdílejí užitečné životní hacky nebo něco najdu na internetu.-4

Krok 4: Vyčistěte stěny

Aby byly stěny zcela hladké, použijte špachtli nebo škrabku na tapety. Nástroje pečlivě vyčistí povrch. Odstraňujeme odpadky.

Pravidelně hledám nové nápady, které usnadňují život. Někdy známí, přátelé, kolegové z práce sdílejí užitečné životní hacky nebo něco najdu na internetu.-5

Krok 5: Odstraňte čisticí roztok

Jste s výsledkem spokojeni? Nyní krouživými pohyby odstraňujeme ze stěn stopy po mýdlu. K tomu používáme čistý hadřík navlhčený teplou vodou.

Pravidelně hledám nové nápady, které usnadňují život. Někdy známí, přátelé, kolegové z práce sdílejí užitečné životní hacky nebo něco najdu na internetu.-6

Krok 6: Vyčistěte místnost

Před nanesením nové vrstvy obkladu stěn je důležité místnost vyvětrat, aby stěny mohly vyschnout. Čekáme 24 hodin a máte hotovo! Stěny jsou hladké, čisté a po starých tapetách ani stopa.

Děkuji za přečtení článku až do konce. Budu moc ráda za vaše lajky a komentáře ❤️