Fanoušci elegantního stylu a klasických košil se často potýkají s jedním problémem. Sněhově bílý obojek může zežloutnout a tomu se dá jen těžko vyhnout. Koneckonců, důvod je banální – pot.

Žluté skvrny na límci ovlivňují sebevědomí a nepřidávají sebevědomí. Dnes se s vámi podělím o „babičkovské“ metody, které vašemu obojku rychle vrátí jeho původní vzhled.

Citronová šťáva proti žlutým skvrnám

Smíchejte 5 polévkových lžic citronové šťávy s 5 polévkovými lžícemi. lžíce teplé vody. Skvrny ošetřete roztokem. Počkejte 15 minut, aby kyselina mohla látku vybělit. Poté předmět vyperte jako obvykle.

Jak odstranit skvrny pomocí jedlé sody

Smíchejte jedlou sodu s teplou vodou a vytvořte hustou pastu. Naneste na znečištěná místa štětcem a minutu jemně třete. Po hodině odstraňte zbývající pastu a vyperte košili.

Pokud jsou skvrny staré, pak je lepší před aplikací sody namočit přípravek na půl hodiny do octového roztoku (1 polévková lžíce octa na 5 litrů vody).

Bělení peroxidem vodíku

Žluté skvrny na límci mohou způsobit také vlasové stylingové přípravky, oleje a tělová mléka. Běžný lékárenský peroxid si s takovými skvrnami snadno poradí! Dokáže bělit nejen bavlnu, ale i „vrtošivé“ látky, jako je len, hedvábí nebo satén.

Smíchejte tedy 200 ml peroxidu vodíku se stejným množstvím prostředku na mytí nádobí a nalijte do rozprašovače. Ošetřete skvrny. V případě barevného oblečení je lepší peroxid nepoužívat nebo nejprve vyzkoušet jeho účinek na „neviditelné“ oblasti látky.

Fanoušci elegantního stylu a klasické košile se často potýkají s jedním problémem. Sněhově bílý obojek může zežloutnout a tomu se dá jen těžko vyhnout. Koneckonců, důvod je banální - pot.-3

Umístěte košili na několik minut na tmavé místo. Jakmile skvrny zmizí, vyperte oblečení v pračce.

Každá z těchto metod bezpečně vybělí límečky košile bez poškození struktury vláken. Užijte si to pro své zdraví!