Cibule má mnoho oblíbených použití, která s vařením zcela nesouvisí. Nejen, že cibule poskytuje našemu tělu zdravotní výhody, ale je také známo, že má antimikrobiální vlastnosti, díky čemuž je skvělým pomocníkem při úklidu a jiných domácích pracích. Dá se použít, pokud najednou doma nemáte čisticí prostředek. Zjistěte, jak vám cibule může pomoci v každodenním životě.

1. Vyčistěte talíře, pánve a hrnce s cibulí

Cibuli lze použít k likvidaci bakterií přítomných na talířích, pánvích nebo hrncích. Nejprve polovinou cibule otřete jakýkoli hrnec nebo pánev, na které se ulpívají nečistoty.
Poté přidejte teplou vodu a nechte pár minut působit, aby cibulka fungovala.
Pak jednoduše umyjte jako obvykle a během několika minut budete mít třpytivé nádobí!

2. Odpuzujte hmyz cibulí

Podle všeobecného přesvědčení odpuzuje silný zápach cibule komáry, mravence a další hmyz. Cibule obsahuje látky, které jsou obsaženy v některých repelentech proti hmyzu.

Chcete-li použít cibuli jako repelent proti hmyzu, máte dvě možnosti:

Nejprve ji můžete nakrájet a umístit přímo do cesty, kudy chodí hmyz, který chcete odpuzovat.

Za druhé, cibuli můžeme nastrouhat a namočit do horké vody. Druhý den nalijte vzniklou tekutinu do rozprašovače a nastříkejte tam, kde potřebujete hmyz odpudit.

3. Odstranění skvrn od potu z oblečení

Předpokládá se, že stejně jako peroxid vodíku má cibule schopnost proniknout oblečením, aniž by je poškodila. To může být způsobeno jejich antimikrobiálními vlastnostmi.

Jednoduše nastrouhejte kousek cibule a naneste přímo na skvrnu.
Poté asi po 10 minutách pokračujte v praní v pračce jako obvykle. Tento krok je velmi důležitý pro odstranění zápachu cibule.

4. Odstraňte rez

Cibule pomáhá odstraňovat částečky rzi z povrchu předmětů, jako jsou nůžky, šperky, nože atd.

Jednoduše cibuli rozřízněte napůl a otřete předmět, který chcete obnovit. Nechte půl hodiny stranou a poté předmět otřete hadříkem, abyste jej důkladně vyčistili.

5. Zbavte se zápachu nové barvy

Abyste se zbavili přetrvávajícího zápachu barev ve vašem bytě, použijte cibuli. Jak to udělat?
Nejprve nalijte teplou vodu do misky a vložte do ní několik kousků cibule. Poté nechte přes noc v místnosti se zavřenými dveřmi a okny.
Druhý den ráno si všimnete, že nepříjemný zápach zmizel!

Věděli jste o takovém neobvyklém využití cibule v každodenním životě?