Povlaky na peřiny, povlečení a pyžama pravidelně pereme v pračce. A co peřina? Potřebuje také péči. Přírodní prachové peří poskytuje vynikající teplo, ale pojídači prachového peří a peří ho milují v takové výplni a plísně mohou růst ve vysoké vlhkosti. Vybral jsem 6 nejoblíbenějších otázek k tématu a odpověděl jsem na ně.

Jak často mám prát peřinu?

Za prvé, dobrá zpráva: prachové peří je schopno absorbovat vlhkost a samo se čistí, takže produkt není třeba často prát. Navíc, pokud budete přikrývku vkládat do stroje každé 2-3 měsíce, můžete poškodit strukturu prachového peří. Výrobky vyrobené z přírodního plniva by se neměly prát více než jednou ročně.

Pračka: ano nebo ne?

Objemnou přikrývku lze prát v pračce pouze tehdy, je-li její kapacita mezi 7 a 9 kg . Abyste se ujistili, že peří vydrží celý cyklus bez poškození, zkontrolujte štítek na přikrývce. Jsou tam informace o teplotních podmínkách.

Zkontrolujte, zda na krytu nejsou zářezy a otvory, pokud se náplň rozlije na buben, může poškodit pračku. Pro větší ochranu by byl dobrým nápadem pytel na prádlo.

Jaký prací prostředek mám použít?

Vzhledem k tomu, že prachové peří a peří obsahují stejnou látku jako vlna, totiž kreatin, můžete k praní peřiny používat vlněné výrobky. Vhodné jsou i jemné šampony s neutrálním pH.

Vyžaduje mytí rukou určitou zručnost?

Ano, vzhledem k velkým rozměrům produktu. V koupelně je potřeba umýt a vymáchat deku. Deku namočte na půl hodiny do mýdlové vody (asi 30°C).

Povlaky na peřiny, povlečení a pyžama pravidelně pereme v pračce. A co peřina? Potřebuje také péči.-3

Nedrhněte jej příliš silně rukama, k odstranění nečistot použijte středně tvrdý kartáč. Vodu slijte, přidejte čistou a opláchněte.

Umíš pokroutit peřinu?

Ne, nemůžeš. Pokud zvolíte ruční praní, musíte vodu vypustit a bez vyjmutí přikrývky z vany přebytečnou vodu několikrát „stáhnout“ rukou.

Jak sušit prachový produkt?

Aby peří zůstalo nadýchané a neslepovalo se, neměla by se deka sušit na slunci.

Povlaky na peřiny, povlečení a pyžama pravidelně pereme v pračce. A co peřina? Potřebuje také péči.-4

Ale pokojová teplota nad 25°C jsou ideální podmínky. Jeden a půl až dva dny a deka bude suchá a čistá. Chcete-li proces urychlit, můžete na něj nasměrovat proudění vzduchu z tepelného ventilátoru.

Doufám, že tyto tipy pomohou prodloužit životnost vaší oblíbené přikrývky. Děkuji za pozornost ❤️‍