Pro většinu lidí je praní prádla prostě nutnost. Špinavé oblečení hodíme do pračky a zapomeneme na něj. Technologie si ale ne vždy poradí se žlutostí, starými skvrnami a nepříjemnými pachy. Neběhejte hned do obchodu pro odstraňovač skvrn. Níže je výběr důmyslných životních triků, které ušetří čas a peníze na praní prádla.

Jak si mytí usnadnit?

  • Abyste zabránili vyblednutí černého prádla, nalijte do přihrádky na prací prášek trochu uvařeného černého čaje nebo kávy. Tyto nápoje zabraňují vymývání barvy z látky.
  • Před praním oblečení vždy obraťte naruby. Zachová si tak svou barvu, na jeho povrchu se nebudou objevovat pelety, kování a dekorativní prvky budou chráněny.
  • Prali jste si někdy kalhoty s mincemi v kapse? Umístěte skleněnou nádobu naplněnou mincemi do pračky. To vám připomene, abyste si nejprve zkontrolovali kapsy.
  • Pokud nemáte po ruce odstraňovač skvrn, nahraďte jej prostředkem na mytí nádobí. Přípravek má odmašťovací účinek. Naneste na skvrnu, chvíli počkejte a vložte oblečení do bubnu.
  • Bez přístupu k pračce si můžete uklidit i oblečení. Vložte své tričko nebo kalhoty do plastového sáčku, naplňte jej vodou a saponátem a utěsněte. Nechte předměty 2-3 hodiny, sáček pravidelně hnětete. Poté oblečení vymáchejte v čisté vodě.

Bělení věcí doma

V průběhu času bílá látka získá šedý nebo nažloutlý odstín. Chcete-li mu vrátit původní vzhled, rozpusťte prací prášek a drcený aspirin ve vodě. Dávkování: 7-10 tablet na 10 litrů vody. Předměty namočte na několik hodin do připraveného roztoku a poté je vyperte jako obvykle.

Pro většinu lidí je praní prádla prostě nutnost. Špinavé oblečení hodíme do pračky a zapomeneme na něj.-3

Skvrny od čokolády lze úspěšně odstranit peroxidem vodíku. Sůl pomůže odstranit skvrny od borůvek a jiných bobulovin.

Díky těmto jednoduchým trikům se praní stane vaší oblíbenou zábavou ❤️