Téměř vždy jsem byla alergická na prací prášek. Zvlášť když má silné koncentrované aroma. Téměř okamžitě se u mě začíná projevovat alergie na úrovni vdechování aroma.

Jakmile pudr ucítím, okamžitě mě začne svědit v nose a zčervená kůže. Navíc pokud s tím přijdu do kontaktu nebo se hned po umytí obléknu, tak mě svědí celé tělo, dochází k zarudnutí, občas se objeví něco jako ekzém. Takové problémy mě provázejí celý život.

Mýdlo jako náhrada alergenního prášku

Začal jsem tedy hledat způsoby, jak prát prádlo a prádlo bez použití pracího prášku. O jednu takovou metodu se se mnou podělil přítel mé matky. Má také velmi citlivou a alergickou pokožku, takže vyrábí „tekutý prášek“ z mýdla.

Můžete použít jakékoli, ale pokud máte jako já příliš citlivou pokožku, pak je samozřejmě nejlepší vzít dětské mýdlo nebo mýdlo s minimem parfémových přísad.

Tato metoda také výrazně ušetří váš rozpočet. Mýdlo je totiž mnohem levnější než dobrý prací prášek!

Není pochyb o tom, že ochrana životního prostředí je důležitou otázkou pro každého a my musíme věnovat více pozornosti recyklaci. Pokud máme možnost recyklovat zbytky mýdla, tak proč to neudělat!

Téměř vždy jsem byla alergická na prací prášek. Zvlášť když má silné koncentrované aroma. Téměř okamžitě se u mě začíná projevovat alergie na úrovni vdechování aroma.

Ingredience pro přípravu tekutého prášku

K výrobě mýdlového prášku beru:

  1. Celá kostka nebo i malé zbytky mýdla
  2. 1-3 litry vody (podle toho, kolik produktu je nakonec potřeba)
  3. Lžíce jedlé sody
  4. Bílý ocet – 120 ml

Mýdlo nastrouhám do kbelíku a přidám do vody. Směs promíchám a nechám přes noc.

Téměř vždy jsem byla alergická na prací prášek. Zvlášť když má silné koncentrované aroma. Téměř okamžitě se u mě začíná projevovat alergie na úrovni vdechování aroma.-2

Druhý den vše znovu promíchám, naliju do kastrůlku, což vám nevadí, protože… Vůně mýdla vám později nedovolí vařit na této pánvi. Do směsi přidám ocet a jedlou sodu. Pro dochucení můžete přidat i trochu esenciálního oleje. Směs zahřívejte nad ohněm, dokud se nevře, za pomalého míchání. Jakmile se vaří, vypněte jej a nechte při pokojové teplotě, dokud nevychladne.

Poté naliji produkt do vhodné nádoby a použiji jej k praní v pračce jako tekutý prací prostředek.

Téměř vždy jsem byla alergická na prací prášek. Zvlášť když má silné koncentrované aroma. Téměř okamžitě se u mě začíná projevovat alergie na úrovni vdechování aroma.-3

Ocet a soda ve složení dokonale pomáhají odstraňovat silné skvrny a dělají prádlo měkké.

Jakmile jsem tuto metodu začala používat, nepozoruji při nošení oblečení po vyprání alergickou reakci.

Zkoušeli jste sami vyrobit nějaké prací prostředky?