Postupem času se záchodové prkénko a víko pokrývají nevzhledným žlutým povlakem. Příčinou vzniku skvrn na ráfku je usazování vápenných solí a močových kamenů.

Jak vrátit plastu jeho původní bělost, to je otázka, která nejednoho hospodyňka drží v noci vzhůru. Odpovědi jsou v dnešním příspěvku.

Jak odstranit žluté skvrny na záchodovém prkénku?

Existuje několik pracovních metod. Na kterýkoli z nich budete potřebovat gumové rukavice a kartáč s tuhými štětinami.

Jedlá soda + ocet

Nalijte stolní ocet do rozprašovače a nastříkejte na žluté skvrny. K tomu, aby kyselina poleptala, obvykle stačí 30 minut, pokud jsou skvrny trvalé, prodlužte dobu expozice na jednu hodinu. Poté ošetřete okraj, víko a všechny spojovací prvky jedlou sodou.

Dalším krokem je další várka octa. Po 10 minutách očistěte štětcem zežloutnutí a sedadlo několikrát opláchněte vodou.

Vynikajících výsledků dosáhnete také tak, že špinavá místa vydatně posypete jedlou sodou a ihned je vydrhnete kartáčem. Po tomto zůstanou jen odolné skvrny, které je třeba ošetřit hadříkem namočeným v octě. Za půl hodiny se rozpustí.

Au fil du temps, le siège et le couvercle des toilettes se couvrent d

Peroxid vodíku pro žlutost

Koncentrace farmaceutického produktu (3 %) nestačí k odstranění zežloutnutí plastového záchodového prkénka. Ale řešení 30% nebo více je obtížné získat a je lepší jej nepoužívat k řešení každodenních problémů. Ideálním řešením by proto byl kadeřnický okysličovadlo s vysokou koncentrací peroxidu vodíku.

Au fil du temps, le siège et le couvercle des toilettes se couvrent d

Potřebujeme tedy peroxid, přilnavou fólii a sluneční světlo. Odstraňte záchodové prkénko a nasaďte si rukavice.

Chcete-li vybělit plast, musíte na něj nanést peroxid vodíku, okraj a víčko pevně zabalit do potravinářské fólie a nechat na slunci (nejlépe celý den). Tuto metodu lze použít i pro jiné světlé plastové předměty.

Lajkujte, odebírejte kanál, čeká vás spousta zajímavých věcí!)❤️