Kuchyně je srdcem domu, kde obyvatelé tráví maximum času a kde se schází celá rodina u večeře.

Jenže právě kvůli tomu je v kuchyni často vyloženě nepořádek. Někdy je velmi obtížné obnovit. Zdá se, že je potřeba vše změnit, ale můžete začít malými krůčky.

Kteří?

Řeknu vám, kde jsem začal. Tyto body mi pomohly, aby moje kuchyně vypadala úhledněji.

Hromadění mastnoty a nečistot

Tento tip je docela zřejmý, ale rozhodl jsem se ho přidat, protože někteří majitelé domů stále zanedbávají čištění mastnoty z větracích otvorů, sporáku a zadní části kuchyně. Udělejte si čas na nákup odstraňovače mastnoty a důkladně otřete místa, kde se může hromadit. Může být i ve výklencích trouby.

Přebytek vybavení

Mnoho kuchyní má velmi velké množství malých spotřebičů: kávovary, mixéry, odšťavňovače, sekáčky atd. To vše zjednodušuje život majitelů, ale výrazně zabírá kuchyňský prostor. Zvenčí to vypadá jako nepořádek. Nepotřebné spotřebiče odložte do skříní nebo krabic. To vaší kuchyni uleví a bude vypadat větší.

Nepořádek na podlaze

Věnujte pozornost podlaze. I minimální nečistoty na podlaze totiž rychle upoutají pozornost. Dejte odpadkový koš do skříně. Dávejte pozor na misky s krmivem pro zvířata. Pokud pozvete hosty domů, odeberte misky z pohledu. Také nedovolte, aby se na podlaze ukládaly tašky nebo jiné nečistoty.

Nepořádek v lednici

Nemyslím tím zaneřádění vnitřku lednice. To je zcela na vás, i když přetížení nemá na provoz jednotky nijak zvlášť dobrý vliv. Mluvíme o dveřích a boční stěně chladničky.

Velmi velké množství lidí dělá z lednice jakousi vitrínu, na které vystavuje osobní fotografie, magnetky, dětské kresby a pohlednice. Pokud se podíváte zvenčí, taková „světlá“ lednice dodává vzhledu kuchyně chaos. Tím se prostor značně zužuje. Pro vás jsou to samozřejmě velmi důležité vzpomínky a věci, které jsou vašemu srdci drahé, ale pro cizince je to jen zaplňování prostoru.

Vše je lepší přenést na dřevěnou nebo magnetickou tabuli.

Chaotický design

Kompletní změna celého designu kuchyně bude samozřejmě velmi nákladná. Ale můžete změnit detaily. Pokud se totiž vaše sestava, dlažba a kuchyňská linka vůbec neshodují, bude to velká nevýhoda pro celkové vnímání prostoru. Zkuste změnit alespoň detaily, které vylepší obraz místnosti.

Zamotané šňůry

Jak jsme probrali výše, v kuchyni je uloženo velké množství spotřebičů. Podle toho budou všude šňůry, které se budou zamotávat a také zmenšovat prostor.

To lze snadno vyřešit zakoupením speciálních držáků šňůr, které se připevňují na zadní stranu stolu nebo na bok. Vše bude vypadat elegantně a ne nápadně.

Kuchyně je srdcem domu, kde obyvatelé tráví maximum času a kde se schází celá rodina u večeře. Ale právě kvůli tomu je v kuchyni často vyloženě nepořádek.-3

Tyto momenty se mohou zdát jako maličkosti, ale tvoří celkový vzhled kuchyně a celého obytného prostoru. Sami si všimnete, jak vyložíte prostor a bude více místa.

Jaké další detaily byste ve své kuchyni opravili, abyste odstranili chaos?