Léto je spojeno s relaxací u moře nebo na sladkovodních vodních plochách. V každém případě se vyplatí postarat se o stav plavek, aby se daly používat mnoho sezón po sobě.

Plavky se dnes vyrábí z příjemných odolných materiálů, které vyžadují pečlivé praní a správnou péči. To je také způsobeno vnějšími faktory: UV záření a opalovací kosmetika, chlór v bazénu atd.

Jak prát plavky

Po „vodních procedurách“ musíte plavky opláchnout pod tekoucí studenou vodou, dokud nebudou jasné. Poté přípravek umyjeme ručně, ale místo prášku použijeme běžný šampon. Vynechejte aviváž. Látky obsažené v jeho složení ničí elastan a plavky rychle ztratí tvar a roztáhnou se.

Zboží můžete prát v pračce. Než vložíte plavky do bubnu, nezapomeňte na síťovaný sáček. Poté zvolte program pro jemné tkaniny.

Aby nedošlo k poškození materiálu, teplota vody by neměla překročit 40°C. Zvolte jemný prací prostředek nebo gel určený pro praní sportovního oblečení.

Jak sušit plavky?

Druhou důležitou fází je správné vysušení plavek. Výrobek nejprve příliš nekruťte , ale jemně jej vyždímejte pomocí froté ručníku. Poté nechte plavky uschnout na zastíněném místě. Přímé sluneční světlo způsobuje vyblednutí oblečení, vyblednutí barev a ztrátu reprezentativního vzhledu.

Pamatujte, že přebytečná voda natáhne jemný plavkový materiál. Sušte věc vždy vodorovně, rozprostřenou na širokém ručníku, nikdy však v pračce nebo na radiátoru.

Léto je spojeno s relaxací u moře nebo na sladkovodních vodních plochách. V každém případě se vyplatí pečovat o stav plavek, aby mohly být používány mnoho sezón po sobě.-3

Aby kovové prvky (spony, knoflíky, zipy) déle vydržely, ihned odstraňte vlhkost z kování suchým hadříkem.

Dodržujte tato jednoduchá doporučení a vaše plavky budou na pláži nejkrásnější! ❤️‍