Čistá, dobře upravená a lesklá podlaha je vizitkou každého domova. Někdy se při úklidu i nevědomky dopouštíme chyb, které ovlivňují vzhled podlahy. Svědomitě přidáváme příliš mnoho čisticí kapaliny, mopem dobře nekroutíme a to vše má za následek konečný výsledek, který vidí domácnost i hosté. Jak docílit toho, aby se vaše podlaha leskla každý den?

Vyvarujte se těchto základních chyb:

Voda je příliš horká

Existuje mylná představa, že když nalijete horkou vodu do kbelíku, smyje všechny bakterie a nečistoty. Bohužel je to mýtus, protože teplá voda se odpařuje a po smíchání se saponátem podlaha rychle vysychá, což způsobuje usazování saponátu na povrchu. To vede ke vzniku nevzhledných pruhů a skvrn na parketách a linoleu.

Příliš mnoho pracího prostředku

Při použití čističe podlah neplatí rčení „více, tím lépe“. Buďte opatrní a dodržujte doporučení výrobce. Obvykle beru jednu víčko tekutiny na kbelík s 10 litry vody. Dříve jsem používal příliš mnoho saponátu a voda v kbelíku hodně pěnila. Špatně se v něm mop vymáchal a pěna se usazovala na podlaze a tvořila skvrny.

Mop je příliš mokrý

Pokud mop nevyždímáte dostatečně silně, podlaha bude dlouho schnout a může se stát, že na ni někdo z domácnosti nepozorovaně šlápne a zanechá stopy. Navíc použití příliš vlhkého mopu může způsobit vniknutí vody do trhlin a jejich nabobtnání.

Špinavá voda v kbelíku

Při čištění zvláště znečištěných podlah nebo úklidu po renovaci nezapomeňte po úklidu každé místnosti vyměnit vodu, abyste zabránili šíření nečistot do dalších místností.

Jak umýt podlahu bez šmouh?

Aby vaše podlahy zůstaly zářivě čisté, nemusíte kupovat drahé produkty v obchodech. Používám obyčejný ocet.

Ocet naliji do kbelíku s teplou vodou v poměru 5 lžic. lžíce na 5 litrů vody.
Pro neutralizaci zápachu octa můžete do kbelíku přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.
Vodu je potřeba důkladně promíchat v kbelíku, namočit mop, poté vymačkat přebytečnou vodu a důkladně umýt podlahy v místnosti. Voda v kbelíku by se měla vyměnit po umytí každé místnosti.

Jak vyčistit podlahu bez šmouh? Pište do komentářů!