Není žádným tajemstvím, že i zcela nová toaleta velmi rychle ztrácí svůj původní vzhled. Během několika dní se pokryje žlutým povlakem a začne vydávat nepříjemný zápach.

Pokud pravidelně čistíte vodovodní potrubí speciálními přípravky, můžete zkrachovat. Dnes se podělím o levnější způsoby čištění a udržování čistoty na toaletě.

Domácí čistič toalet

Obsahuje pouze dvě dostupné složky. Jedná se o prostředek na mytí nádobí a horkou vodu.

Proces vaření:

  • Zahřejte 2 litry. voda do 50 stupňů. Do mísy by se neměla nalévat vařící voda, protože může poškodit trubky, které jsou vyrobeny z plastu.
  • Přidejte 100 ml do vody. prostředky na mytí nádobí. Můžete použít citrusy nebo vůni mořského vánku.

Poté musíte hotovou směs nalít do toalety. Po půl hodině aktivně odstraňujeme vodní kámen a další nečistoty. Poté stiskněte třikrát vypouštěcí tlačítko.

Tuto preventivní údržbu provádím jednou týdně a moje instalatérství se vždy leskne a voní svěže.

Co dalšího můžete použít k čištění toalety?

  • Kyselina citronová. Dal jsem jeden sáček do misky a druhý do vypouštěcí nádrže. Počkám 3-4 hodiny, než plak změkne, poté špinavá místa intenzivně vydrhnu kartáčkem. Vypustím vodu a je hotovo!
  • Prošlou zubní pastu nevyhazuji , dobře odstraňuje žluté skvrny z hladkých povrchů. Stačí nanést na skvrny a nechat 15 minut působit. Otřete štětcem a opláchněte čistou vodou. Pastu používám i na zbavení víčka nečistot.
Není žádným tajemstvím, že i zcela nová toaleta velmi rychle ztrácí svůj původní vzhled. Během několika dní se pokryje žlutým povlakem a začne vydávat nepříjemný zápach.-3
  • Jedlá soda je silné abrazivo. Je lepší tento prostředek nezneužívat. K vyřešení problému s vodním kamenem je potřeba vzít hrst prášku a nasypat ho do záchodové mísy, důležité je, aby stěny mísy byly mokré a soda na nich zůstala. Nechte působit celou noc. Ráno očistěte kartáčkem a opláchněte vodou.

Tyto osvědčené tipy vrátí lesk vaší toaletě a vy nebudete muset utrácet peníze za drahé a „voňavé“ chemikálie ❤️‍