Všichni majitelé indukčních sporáků vědí, že se udržují v čistotě mnohem snáze než plynové, ale i zde se občas objeví složité znečištění. Dnes se chci podělit o jednoduchý a levný způsob, jak odstranit karbonové usazeniny během několika sekund. Indukční varná deska bude jako nová.

Než se pustíte do čištění sporáku, nezapomeňte na pár základních pravidel.

Pokud nechcete, aby se na vaší indukční varné desce trvale usazovaly odolné nečistoty, určitě ji pravidelně čistěte – nejlépe po každém vaření!

Před čištěním počkejte, až varná deska vychladne. Teprve poté jej můžete otřít vlhkým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Pravidelným čištěním vaší indukční varné desky zabráníte vysychání tuku, omáček, které unikají z pánve nebo přistávají na varné desce.

Co když jste neměli čas uklidit hned po vaření?

Za prvé, abyste nepoškodili jemný povlak, neměli byste používat ocelovou vlnu nebo hrubé houby, které mohou snadno poškrábat povrch. Skleněný sporák by se měl mýt pouze měkkým hadříkem z mikrovlákna, měkkými houbami nebo jemnými papírovými ručníky. Pro odstranění odolných nečistot použijte speciální škrabku určenou k čištění skleněných povrchů.

Za druhé, v žádném případě byste neměli používat žíravé chemikálie a bělidla obsahující chlór, stejně jako práškové produkty, protože také snadno poškozují tento typ povrchu.

I když můžete snadno použít hadřík z mikrovlákna k odstranění vody z indukční desky, která se vyvařila při vaření těstovin, hadřík sám nemusí být schopen odstranit zaschlé zbytky jídla. Chcete se jich efektivně zbavit? Nejsou potřeba žádné speciální chemikálie! Zde jsou nejlepší domácí prostředky k čištění indukčního sporáku.

Jaký je nejlepší způsob čištění indukčního sporáku?

Ukazuje se, že pěna na holení, která má změkčující a v tucích rozpustné vlastnosti, poskytuje vynikající výsledky. Z tohoto důvodu je ideální pro odstraňování odolných, zaschlých a připečených skvrn, které někdy nelze vyprat ani silnými čisticími prostředky.

Jak vyčistit indukční varnou desku pěnou na holení?

Pěna na holení je velmi účinná, snadná a hlavně rychle vyčistí povrch sporáku, mastné skvrny zmizí během pár sekund po použití tohoto kosmetického přípravku. Tento produkt lze používat bez obav, nepoškrábe kamna. Pěnu stačí nanést na indukci a po chvíli jemně otřít měkkým hadříkem.

Všichni majitelé indukčních sporáků vědí, že se mnohem snáze udržují v čistotě než plynové, ale i zde se někdy objeví složité znečištění.-3

Pokud nemáte doma pěnu na holení, není vše ztraceno. Vaše indukční varná deska bude zářit, pokud použijete:

  • ocet a jedlá soda

Na potřísněný povrch naneste jedlou sodu a posypte octem. Po chvíli otřete indukci měkkým hadříkem a vytřete do sucha.

  • použijte hadřík namočený v citronové šťávě

Citronová šťáva odstraní téměř všechny nečistoty a panel se leskne.

  • použijte vlhký hadřík s malým množstvím čisticího prostředku.