Mnoho lidí Monsteru zbožňuje pro její originální vzhled a nenáročnost. Rostlina může snadno ozdobit interiér bytu nebo kanceláře; stálezelená krása se nachází ve školách, ústavech, muzeích a divadlech.

Mnoho lidí Monsteru zbožňuje pro její originální vzhled a nenáročnost. Rostlina může snadno ozdobit interiér bytu nebo kanceláře; stálezelená krása se nachází ve školách, ústavech, muzeích a divadlech.

Ale i přes snadnou péči mohou velké, rozřezané listy v průběhu času ztratit svůj dekorativní vzhled a vyblednout a bez života. Abych tomu zabránil, používám jeden jednoduchý prostředek, který má v kuchyni každá hospodyňka.

Jak se starat o listy monstery?

Za prvé, musíte pravidelně utírat prach z listů, protože brzdí proces fotosyntézy. Dělám to vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Dvakrát týdně postříkám listy monstery vodou pokojové teploty.

Mnoho lidí Monsteru zbožňuje pro její originální vzhled a nenáročnost. Rostlina snadno ozdobí interiér bytu nebo kanceláře; stálezelená krása se nachází ve školách, ústavech, muzeích, divadlech.-2

Přestože je Monstera tropická rostlina, nesnáší přílišnou zálivku a stojatou vodu. V létě zalévám květinu jednou týdně a v chladném období – jednou za 10-14 dní.

Jak vyleštit listy monstery?

Listům můžete dodat nádherný lesk, aniž byste použili spreje z obchodu, vše, co potřebujete, je již v kuchyni. Navržené metody jsou vhodné pouze pro rostliny, jejichž listy jsou přirozeně hladké a lesklé a nejsou drsné na dotek, jako jsou begónie a fialky.

  • Olivový olej

Naneste olej na hadřík nebo vatový tampon a listy otřete. Důležité je to s množstvím oleje nepřehánět, stačí tenká vrstva. Po zaschnutí uvidíme požadovaný lesk. Tímto postupem také zabráníte usazování prachu na listech.

Mnoho lidí Monsteru zbožňuje pro její originální vzhled a nenáročnost. Rostlina snadno ozdobí interiér bytu nebo kanceláře; stálezelená krása se nachází ve školách, ústavech, muzeích, divadlech.-3
  • Slupka od banánu

Banány jíme celý rok a slupky většinou vyhazujeme. Ale marně, protože tento „odpad“ leští listy o nic horší než olej. Projdeme-li vnitřkem slupky od řapíku ke špičce, uvidíme na čepeli listu lesklou stopu. Jde o spolehlivou ochranu proti prachu a dokonce i některým škůdcům, jako jsou mšice.

Mnoho lidí Monsteru zbožňuje pro její originální vzhled a nenáročnost. Rostlina snadno ozdobí interiér bytu nebo kanceláře; stálezelená krása se nachází ve školách, ústavech, muzeích, divadlech.-4

Mladé listy neleštit. Můžete zpracovat pouze horní stranu vytvořeného listu.

Leštění listů monstery je jednoduchý, ale velmi účinný postup. A rostlina vás bude těšit svou exotickou krásou po mnoho let! 🤩

Mnoho lidí Monsteru zbožňuje pro její originální vzhled a nenáročnost. Rostlina snadno ozdobí interiér bytu nebo kanceláře; stálezelená krása se nachází ve školách, ústavech, muzeích, divadlech.-5