V létě se rádi procházíme lesem, sedíme na měkké trávě v parku. Někdy ale najdeme zelené skvrny na oblečení nebo botách. Naštěstí se to dá napravit! Jak tedy odstranit skvrny od trávy bez použití drahých odstraňovačů skvrn.

Fixační sprej na vlasy

Účes nejen zafixuje, ale také rozpouští skvrny. Tato metoda se doporučuje používat pouze na světlé látky.

Postup krok za krokem:

  • Skvrnu ošetřete lakem. Nechte zaschnout.
  • Poté jej vydrhněte zubním kartáčkem.
  • Za pět minut stopa po trávě zmizí a předmět můžete vyprat obvyklým způsobem.

Peroxid vodíku + mýdlo

Smíchejte 1 polévkovou lžíci. lžíce prostředku na mytí nádobí a 2 polévkové lžíce. l. peroxid vodíku. Namočte skvrnu do roztoku. Jemně rozetřete a po 30 minutách opláchněte vodou.

Prací mýdlo

Jedná se o přírodní odstraňovač skvrn. Nejprve je třeba mýdlo namočit a potřít jím místo potřísněné trávou. Nechte působit 15 minut. Opláchněte teplou vodou a poté oblečení vyperte.

V létě se rádi procházíme lesem, sedíme na měkké trávě v parku. Někdy ale najdeme zelené skvrny na oblečení nebo botách. Naštěstí se to dá opravit -3

Prášek do pečiva

Postup krok za krokem:

1. Připravte pastu smícháním 2 polévkových lžic. lžíce sody s trochou vody.

2. Naneste směs na skvrnu. Počkejte 30 minut.

3. Opláchněte studenou vodou a vyperte jako obvykle.

Zubní pasta

Vezměte bělící pastu a vetřete ji do skvrny. Nechte 10 až 15 minut uležet. Opláchněte teplou vodou a poté vložte oblečení do pračky.

Citronová šťáva

Čerstvě vymačkaná šťáva úspěšně vybělí jakoukoli tkaninu. Kontaminované místo stačí ošetřit kyselinou a nechat půl hodiny působit. Poté předmět vyperte jako obvykle.

V létě se rádi procházíme lesem, sedíme na měkké trávě v parku. Někdy ale najdeme zelené skvrny na oblečení nebo botách. Naštěstí se to dá opravit -4

Jak odstranit skvrny ze semišových bot

Při čištění tohoto jemného materiálu používejte minimální množství kapaliny. Budeme potřebovat semišový kartáč, vatový tampon, ocet a micelární vodu.

V létě se rádi procházíme lesem, sedíme na měkké trávě v parku. Někdy ale najdeme zelené skvrny na oblečení nebo botách. Naštěstí se to dá opravit -5!

Postup krok za krokem:

• Zaschlé nečistoty odstraňte kartáčem.

• Skvrnu postříkejte octem a poté otřete suchým hadříkem.

• Ponořte vatový tampon do micelární vody a skvrnu vysajte.

Peroxid vodíku si poradí i s odolnými skvrnami. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. l. jedlá soda s peroxidem, aby vznikla hustá pasta. Naneste směs na skvrnu a nechte působit 30 minut. Semiš otřete zubním kartáčkem a opláchněte vodou.

Kterákoli z navrhovaných metod si snadno poradí se skvrnami od trávy. Užijte si to pro své zdraví ❤️