Mnoho lidí dělá chyby při používání domácích čisticích prostředků. Chci vás varovat před těmito neuváženými činy.

Některé látky mohou při smíchání vytvářet nebezpečné toxické plyny. Maximální počet čističů se vždy nerovná lepšímu čištění. Někdy může takové nadměrné úsilí vést k tvorbě jedů a způsobit poškození zdraví.

Ocet a bělidlo

V některých tipech a receptech můžete vidět míchání bělidla a octa, mýdla na praní a mnoho dalšího. Jsme přesvědčeni, že to způsobí lepší mytí, ale ve skutečnosti to může způsobit jen těžkou otravu.

Směs jakéhokoli octa a látek obsahujících chlór tvoří plynný chlór. Když se odpaří, může způsobit dušnost, slzení a kašel.

Tuto směs nelze ředit ani vodou, protože… Mohou se tvořit kyseliny chlorovodíkové a chlorné. Myslím, že nemá cenu dlouze vysvětlovat, že ani oni našemu blahobytu nic dobrého nepřinesou.

Proto při prvních příznacích otravy musíte nebezpečnou směs utěsnit a vyhodit. Otevřete okna, vyjděte ven a pokud možno odstraňte zvířata z areálu.

V případě těžké otravy byste měli určitě jít do nemocnice.

Různé čističe odpadů

Když je potrubí ucpané, myslíme si, že všechny prostředky jsou dobré a snažíme se najít různé prostředky. A někdy si říkáme, že je pro lepší efekt musíme smíchat. Ale za žádných okolností byste to neměli dělat, protože některé produkty jsou vytvořeny na zásaditém základě a některé na kyselém. Pokud jsou smíchány, může se uvolňovat plynný chlór. Nebo všechno může skončit ještě hůř, protože… chemická reakce může způsobit výbuch.

Pokud se chystáte ucpání vyčistit sami, použijte pouze jednu značku a typ produktu.

Alkohol a bělidlo

Kdysi jsem tuto metodu použil. Smíchal jsem lékařský líh a bělidlo, chtěl jsem vydrhnout staré skvrny a vydezinfikovat povrch. Ale najednou mi bylo špatně. Začaly mi slzet oči, točit se mi hlava a měla jsem pocit, že mi dochází vzduch. Pak jsem si uvědomil, že jsem přidal něco škodlivého. Rychle otevřela okno a nebezpečnou tekutinu spláchla do záchodu.

Pak jsem se dočetl, že takovou sloučeninu vytváří chloroform! Ano, přesně ten, který v různých detektivních a kriminálních filmech používají zločinci k znehybnění svých obětí.

Dostal jsem strach, protože i já bych mohl skončit v bezvědomí, kdybych včas nezasáhl.

Nedělejte stejné chyby jako já a nikdy nemíchejte bělidlo a alkohol.

Kyselina octová a peroxid vodíku

Pokud vás náhle napadne myšlenka smíchat tyto komponenty, okamžitě ji zažeňte. Upozorňujeme, že peroxid vodíku nemusí být čistý. Může být obsažen v čisticích prostředcích. Proto pečlivě prostudujte složení.

Mnoho lidí dělá chyby při používání domácích čisticích prostředků. Chci vás varovat před těmito neuváženými činy.-3

Tato směs vytváří kyselinu peroctovou. Je žíravý pro kůži, hrdlo, nos a plíce.

Použití chlorového bělidla po čištění potrubí

Pojďme se znovu zamyslet nad čištěním potrubí. Po odstranění ucpání potrubí často také vyčistíme vanu nebo sprchový kout od různých nečistot.

A často se uchýlíme k použití bělidla obsahujícího chlór.

Nemůžete používat čistič odpadů a bělidlo současně, protože… kombinace alkálie a bělidla opět vytváří toxickou reakci. A to jedovatý chlór, který může způsobovat dýchací potíže, slzení očí a alergie. A naše koupelny často nejsou příliš velké a v takto omezeném prostoru je to velmi nebezpečné. Pokud si okamžitě nevšimnete účinků chemické látky, můžete ji vdechnout a budete muset použít léky nebo zavolat sanitku.

Tato bezpečnostní opatření by měla být dodržována při práci s domácími, zdánlivě neškodnými a každodenními látkami.