Pokojové rostliny se často dávají jako dárky jen proto nebo pro zvláštní příležitosti. Některé pokojové rostliny mají symbolický význam. Některé rostliny například přinášejí štěstí, jiné představují vděčnost nebo mír. Rostlina v květináči navíc vydrží déle než kytice květin. Níže uvedené pokojové květiny mají zvláštní symboliku a snadno se o ně pečují, takže jsou ideální volbou jako dárek.

Pilea Peperomioides: symbolizuje prosperitu

Pilea peperomioides, nazývaná také rostlina na mince nebo čínská peněžní rostlina, „symbolizuje touhu po finanční stabilitě a bohatství“. Má tenké stonky, které končí velkými, zaoblenými listy, které vypadají jako zelené mince. Říká se, že když do půdy poblíž této rostliny zasadíte minci, pomůže jí to přilákat bohatství. Tato pěkná rostlina se snadno množí a obvykle dorůstá do výšky maximálně 12 cm. Umístěte ji na jasné, nepřímé světlo a mezi zálivkami nechte půdu vyschnout.

Aloe Vera: Symbolizuje léčení a ochranu

Rostliny aloe vera jsou běžně spojovány s léčením a ochranou. Tyto rostliny jsou oblíbené po celém světě po tisíce let a jejich čirá gelovitá tekutina se stále používá ke zklidnění spálenin a jiných kožních onemocnění. Vypěstovat si vlastní rostlinu aloe je snadné, potřebuje jen jasné slunné okno a nevysychat půdu.

Arrowroot (modlitební rostlina): symbolizuje vděčnost

Rostlina arrowroot se nazývá modlitební rostlina, protože její listy se každou noc stočí jako modlící se ruce. Pokud chcete někomu poděkovat, dejte mu tuto modlitební rostlinu. V závislosti na odrůdě mohou šípky růst v nízkém, středním nebo jasném nepřímém světle a obvykle potřebují zalévat těsně předtím, než půda vyschne na dotek. Některé odrůdy dorůstají výšky až 30 cm a na zelených listech mohou mít odstíny růžové, červené a stříbrné.

  Pokojové rostliny se často dávají jako dárky jen proto nebo pro zvláštní příležitosti. Některé pokojové rostliny mají symbolický význam.-3

Oxalis tetraphylla: symbolizuje štěstí

Odrůdy Oxalis, běžně nazývané také trojlístek nebo falešný trojlístek, prý přinášejí štěstí. Rostliny Oxalis mají srdčité nebo trojúhelníkové listy, které mohou mít odstíny zelené nebo tmavě fialové, a drobné bílé nebo růžové květy. Obvykle dorůstá do výšky 30 cm a dobře se mu daří na jasném nepřímém světle, potřebuje zalévat pouze tehdy, když je vrchní vrstva půdy suchá.

Přidat popis

Strelitzia (rajka): symbolizuje svobodu

Rajka Strelitzia prospívá v teplých podnebích, ale lze ji pěstovat i uvnitř jako pokojovou rostlinu. Strelitzia produkuje neuvěřitelně barevné květy, které připomínají exotického ptáka připraveného k letu, když kvete. Strelitzia vyžaduje jasné světlo, aby kvetla, včetně několika hodin přímého světla. Udržujte půdu neustále vlhkou a denně ji zamlžujte, aby se vlhkost zvýšila. Rájové mohou v ideálních podmínkách dorůst až do výšky jednoho a půl metru, proto se ujistěte, že máte dostatek prostoru.

Přidat popis