Suchý vzduch v místnosti může vést k různým problémům a způsobovat podráždění horních cest dýchacích a také suchou pokožku, sliznice a vlasy. Aby bylo mikroklima ve vašem bytě příjemné, měli byste do interiéru přidat pokojové rostliny. Důležité je to s vlhkostí nepřehánět, protože pokud vlhkost přesáhne 65 %, zvyšuje se tím riziko vzniku hub a plísní – zdraví extrémně škodlivých.

1. Areca Palm

Nejlepší způsob, jak vyčistit a zvlhčit vzduch v místnosti, je umístit palmu, protože ta dokáže vyprodukovat až 1 litr vlhkosti za den. Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků, musíte ji pravidelně zalévat. K zavlažování nepoužívejte tvrdou vodu z vodovodu, nejlépe usazenou nebo převařenou vodu.

2. Bostonská kapradina

Kapradina je prastará rostlina, která má zajímavý vzhled, přičemž absorbuje škodlivé látky jako je formaldehyd, zvlhčuje vzduch a nasycuje ho kyslíkem. Nenáročné a nenáročné na péči. V létě vyžaduje pravidelnou zálivku, až 2-3x týdně.

3. Pavoukovec (Chlorophytum crested)

Jedná se o velmi odolnou rostlinu, takže si ji můžete s důvěrou koupit. Oblíbený chlorofyt lze často nalézt v různých místnostech, zejména v kancelářích, protože čistí vzduch od škodlivin, jako je benzen, formaldehyd a oxid uhelnatý. Jeho klíčky navíc uvolňují vlhkost do vzduchu.


Suchý vzduch v místnosti může vést k různým problémům a způsobit podráždění horních cest dýchacích a také suchou pokožku, sliznice a vlasy.-3

4. Spathiphyllum

Tato rostlina uchvátí každého svými neuvěřitelnými sněhově bílými květy. Ale jen málo lidí ví o všech výhodách spathiphyllum. Listy květu zvlhčují vzduch, čistí ho od prachu a toxinů. Je pravda, že lidé, kteří jsou alergičtí na pyl, by se v blízkosti této rostliny neměli nacházet.


Suchý vzduch v místnosti může vést k různým problémům a způsobovat podráždění horních cest dýchacích a také suchou pokožku, sliznice a vlasy.-4

5. Fíkusová kaučuková rostlina

Jedná se o velmi krásnou květinu, která se liší od ostatních dobře vyvinutých listů s tmavě zelenou barvou. Při pravidelném prořezávání si fikus zachová svůj vzhled po dlouhou dobu. Ale jeho široké listy mají vlastnosti, které čistí vzduch od škodlivých látek a zvlhčují ho. Hlavní je dodržovat pravidelnou zálivku.


Suchý vzduch v místnosti může vést k různým problémům a způsobovat podráždění horních cest dýchacích a také suchou pokožku, sliznice a vlasy.-5

6. Aglaonema

Aglaonema není vrtošivá rostlina, je velmi nenáročná na péči a je odolná vůči náhlým změnám teploty a průvanu. Navíc je tato kráska výborným nástrojem pro čištění a zvlhčování vzduchu.


Suchý vzduch v místnosti může vést k různým problémům a způsobovat podráždění horních cest dýchacích a také suchou pokožku, sliznice a vlasy.-6

7. Sansevieria

Sansevieria je poměrně houževnatá rostlina. Tato květina může žít několik týdnů bez zalévání a při slabém osvětlení. V žádném případě byste neměli následně kompenzovat nedostatek zalévání. Trvalka se za obvyklých podmínek rychle zotavuje. Jedná se o ideální a nenáročný způsob zvlhčování vzduchu.


Suchý vzduch v místnosti může vést k různým problémům a způsobovat podráždění horních cest dýchacích a také suchou pokožku, sliznice a vlasy.-7