Naši předkové také obdařili rostliny magickými vlastnostmi. Ve skutečnosti existuje mnoho lidových pověr týkajících se určitých barev. V tomto příspěvku vám řeknu, jaké rostliny musíte vybrat, abyste vytvořili tu správnou atmosféru.

Jaké rostliny čistí váš domov od negativity?

Fialky

Odrůdy fialek mají různé barvy, ale nejčastější jsou fialové nebo modré květy. Podle znamení fialka podporuje harmonii a pohodu v rodině, vyhlazuje konflikty mezi manžely a přináší mír všem členům rodiny. Říká se, že fialka s bílými květy může zachránit člověka před utrpením a špatnými myšlenkami.

Hrnec s fialkami by však neměl být umístěn vedle postele, je lepší ho mít v obývacím pokoji nebo kuchyni. Fialka v noci uvolňuje poměrně velké množství oxidu uhličitého.

pomerančovník

Pomerančovník je vynikající volbou pro parapet. Může dorůst až do výšky jednoho metru a za sezónu přinést 40 plodů. Světlé přírodní barvy v místnosti vám zlepší náladu. Samotný strom obsahuje esenciální oleje, které zklidňují a dodávají pocit pohodlí.

Citrusové plody milují hojně vlhkou půdu a vzduch. V letních dnech je třeba pomerančovník zalévat každý den, v ostatních ročních obdobích stačí jednou týdně.

Dracaena

Dracaena se nejčastěji používá pro kancelářské prostory a byty. A není se čemu divit, protože rostlina nevyžaduje velkou péči, hlavní je neumisťovat květináč na přímé slunce a nedržet ho v místnosti, kde může teplota klesnout pod 15°C.

Naši předkové také obdařili rostliny magickými vlastnostmi. Ve skutečnosti existuje mnoho lidových znaků týkajících se určitých barev.-3

Osvětlení musí být dostatečně intenzivní, jinak barva listů ztratí na atraktivitě. Květináč dokonale pročistí vzduch v místnosti a dodá pocit útulnosti a pohodlí.

Vavřín

Tato rostlina je nám dobře známá již od dětství. Doporučuje se používat vavřín jako pokojovou rostlinu v případě častých skandálů mezi manžely. Předpokládá se, že absorbuje a neutralizuje negativní energii, která se při konfliktech uvolňuje v přebytku. Laurel také symbolizuje prosperitu, slávu a úspěch.

Naši předkové také obdařili rostliny magickými vlastnostmi. Ve skutečnosti existuje mnoho lidových znaků týkajících se určitých barev.-4

Monstera

Monstera je exotická rostlina, která roste v horkých tropech. Monstera vděčí za svou popularitu svým velmi velkým a bizarním listům, které mohou dosáhnout průměru 60 cm.

Naši předkové také obdařili rostliny magickými vlastnostmi. Ve skutečnosti existuje mnoho lidových znaků týkajících se určitých barev.-5

Monstera má také velké listy ve tvaru srdce, které slouží jako talisman a strážce krbu: přitahuje do domu úspěch a bohatství, drží zlé lidi venku a podporuje dlouhověkost svých obyvatel.

Máte některou z uvedených rostlin?