Růže jsou jednou z nejkrásnějších květin, které jsou skutečnou dekorací pro osobní pozemek.

Mnoho zahradníků se však potýká s problémy s péčí o tyto rostliny. Pro dvory a zahradní pozemky se nejčastěji používají odrůdy, které jsou nenáročné a kvetou celé léto. Přesně takový zázrak jsme dnes nasbírali do našeho výběru tyto květiny vás budou těšit svou krásou a vůní ne dva týdny, ale celé tři měsíce.

Tyto odrůdy růží jsou nejodolnější a nejvíce zimovzdorné, takže jsou ideální pro pěstování na zahradě.

Palác Avila

Jedná se o typ floribunda s bohatými růžovými květy, který vypadá skvěle v různých květinových záhonech a okrajových aranžmá. Výška keře může dosáhnout 100 cm, zeleň je hustá, květy jsou dvojité, 6-7 cm velké, jedno poupě vydrží 10 dní, vůně je slabá.

Na slunném místě bez větru a průvanu bude tato růže kvést celé léto. Květiny neuvidíte, pokud keř umístíte na zastíněné místo. Aby kořeny nehnily, použijte drenáž. Všechna vybledlá květenství by měla být odstraněna a v zimě by měl být zajištěn lehký úkryt.

Ledovec

Jedná se o odrůdu popínavých růží, které jsou skvělé pro pěstování na zahradě. Květiny jsou odolné vůči různým chorobám a teplotním změnám. Poupata jsou sněhově bílá, 6 cm v průměru a jemně voní. Kvetou dvakrát za sezónu. Keř může dosáhnout výšky 4 m a šířka dosáhne 2 m.

Tyto růže by měly být opatřeny stabilní oporou a podvazkem. Nemoci se mohou objevit pouze v případě, že voda stagnuje v půdě, je lepší nezasadit keř do nížiny.

Iceberg je zimovzdorná odrůda, snese mrazy do –34°C.

vodové barvy

Tyto růže jsou prostě neuvěřitelné, hybridní čajová odrůda, která jednoduše ohromí velkým množstvím odstínů, které se jen zvětšují, když kvetou. Froté okvětní lístky jsou zářivě citronové přecházející do jemně růžové barvy, jako akvarel. Stojí za zmínku, že na jednom keři nikdy neuvidíte dvě zcela stejné květiny. Akvarelové růže jsou oblíbené mezi květináři, protože z nich lze vytvořit neuvěřitelné kompozice. Průměr pupenů dosahuje 12 cm, kvetení nastává až do podzimu.

Růže jsou jednou z nejkrásnějších květin, které jsou skutečnou dekorací pro osobní pozemek. Mnoho zahradníků se však potýká s problémy s péčí o tyto rostliny.-3

Odrůda je odolná proti padlí a černé skvrnitosti, snese i mrazy do -23°C.

Bonica 82

Bonica 82 je neuvěřitelně populární, protože takové květiny se používají k pěstování na zahradě, v nádobách a dokonce i k řezu. Jemné růžové dvojité květy o průměru 8 cm fascinují svou grácií. Jedno květenství může obsahovat 6 až 16 poupat.

Růže jsou jednou z nejkrásnějších květin, které jsou skutečnou dekorací pro osobní pozemek. Mnoho zahradníků se však potýká s problémy s péčí o tyto rostliny.-4

Bonika 82 neztrácí svůj dekorativní vzhled ani v zimě, protože na podzim je keř pokrytý červenými plody, jako jsou šípky. Tyto růže lze množit řízkováním; odrůda se vyznačuje mrazuvzdorností a odolností vůči různým chorobám.

Polka 91

Růže jsou mimořádné velikosti, průměr květů někdy dosahuje 16 cm Květy jsou v jemných korálových nebo meruňkových odstínech, v jednom poupěti lze vidět až 50 okvětních lístků a keře dosahují výšky 2 m. Jeden kartáč má převážně 2-3 květy, jejichž průměr dosahuje 10-12 cm Odolná odrůda, snadno snáší déšť, nemá rád vysoké teploty. Tyto květiny poskytují teplo v zimě a kvetou několikrát za sezónu. Nevýhodou této odrůdy je velké množství dlouhých trnů, kterými jsou stonky poseté.

Růže jsou jednou z nejkrásnějších květin, které jsou skutečnou dekorací pro osobní pozemek. Mnoho zahradníků se však potýká s problémy s péčí o tyto rostliny.-5

Rugosa Alba

Tato růže připomíná spíše okrasný keř, bílé květy obsahují tyčinky, které samy zdobí keř celé léto. Obvykle se tento keř vysazuje vedle jiných odrůd, aby vytvořil živý plot. Květy jsou obyčejné, bílé, průměr pupenů dosahuje 10 cm. Výška keře může být 1,5-2 m. Květy jsou jednoduché, dosahují v průměru 8-10 cm.

Růže jsou jednou z nejkrásnějších květin, které jsou skutečnou dekorací pro osobní pozemek. Mnoho zahradníků se však potýká s problémy s péčí o tyto rostliny.-6

Rugosa Alba je docela odolná vůči různým chorobám, ale může být ovlivněna mšicemi. Není náročná na péči a není třeba ji často prořezávat, ale keře jsou často napadeny mšicemi. Tato květina má také určitou vlastnost – úžasné a velmi silné aroma, které lze cítit na vzdálenost 5-8 m.

Jaké růže pěstujete?