Není žádným tajemstvím, že citrony obsahují mnoho cenných vitamínů a minerálů. Citrusové plody zlepšují imunitu a zrychlují metabolismus, proto tyto plody nesmí chybět v naší stravě. Ale proč mít citron blízko postele?

Proč nechávat citron na nočním stolku?

Pokud jste ve stresu nebo nemůžete po náročném dni spát, vyzkoušejte citronovou aromaterapii. S jeho pomocí můžete nejen zlepšit spánek , ale také zvýšit koncentraci, snížit pocity úzkosti a neklidu.

Vůně citronu dokonale osvěží vzduch v ložnici. Ráno se budete probouzet veselí, odpočatí a plní energie. Pro posílení účinku můžete do citronu přidat jednu snítku máty. Přírodní vůně vám usnadní vstávání.

Citron u postele – ale ne celý!

Nyní víte, proč byste měli nechat citron u postele. Aby však jeho vlastnosti fungovaly, musí se ovoce rozřezat na dvě části. Tento jednoduchý krok umožní, aby se svěží vůně rozšířila po celé ložnici. Pokud chcete, můžete citron nakrájet na plátky a nechat je na talířku na nočním stolku.

Citron je nepostradatelným pomocníkem při úklidu

Poté, co se aroma „vypaří“, nevyhazujte půlku citronu do koše. Citrusy mohou vyřešit mnoho každodenních problémů.

  • Ovocné kyseliny pomohou vyčistit kohoutek. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva šetrně odstraňuje vodní kámen, aniž by zanechávala škrábance na povrchu. Stačí kohoutek potřít dužinou a nechat 20 minut působit. Poté setřete vodní kámen a nečistoty vlhkou houbou.
Není žádným tajemstvím, že citrony obsahují mnoho cenných vitamínů a minerálů. Citrusové plody zlepšují imunitu a zrychlují metabolismus, proto by tyto plody rozhodně neměly být v našem jídelníčku.-3
  • Zrcadlo v koupelně můžete otřít plátkem citronu, čímž ho ochráníte před zamlžením.
  • Citron je přírodní bělidlo. Chcete-li odstranit skvrny z bílého prádla, musíte rozpustit 4 polévkové lžíce. l. citronovou šťávu v litru vody a věci vyperte v ruce. Pokud se jedná o praní v pračce, nalijte do přihrádky na kondicionér 50 ml citrónové šťávy.

Doufám, že vám mé tipy usnadní život a zlepší spánek ❤️