Jarní úklid dělám obvykle dvakrát ročně. K tomu rozhodně patří mytí oken. Myji sklo, dokud se neleskne, ale nemohl jsem úplně odstranit zažloutnutí okenních rámů. Dokud jsem nezkusil nahradit běžný mýdlový roztok domácí pastou.

Jarní úklid dělám obvykle dvakrát ročně. K tomu rozhodně patří mytí oken. Myji sklo, dokud se neleskne, ale nemohl jsem úplně odstranit zažloutnutí okenních rámů.

Proč okenní rámy žloutnou?

Většina měst má okna většinou s bílými rámy, která časem zežloutnou. Je to způsobeno slunečním zářením, usazováním prachu a nečistot, špatnou kvalitou materiálu a také chybějící složkou stabilizátoru oxidu titaničitého. Právě to dodává rámu jeho oslnivou bělost.

Jak se zbavit žlutého odstínu na oknech

Aby žlutost z plastu rychle zmizela, nesmíte to zdržovat. Jakmile se na rámu objeví zabarvená oblast, připravte si čisticí roztok.

Nalijte do rozprašovače:

  • 90 ml octa.
  • 120 ml teplé vody.
  • 30 ml citronové šťávy.
Jarní úklid dělám obvykle dvakrát ročně. K tomu rozhodně patří mytí oken. Sklo umývám, dokud se neleskne, ale žlutost z okenních rámů se mi nepodařilo úplně odstranit.-2

Vše dobře promícháme a nastříkáme okenní rámy. Nechte produkt působit. Po 20 minutách vezměte hadřík z mikrovlákna a odstraňte přebytečnou tekutinu.

Bojujte s odolnými skvrnami

Pokud jsou skvrny velmi odolné a předchozí produkt zcela nevybělil rám, vezměte jedlou sodu. Smíchejte sklenici jedlé sody s teplou vodou a citronovou šťávou. Měla by to být hustá pasta.

Jarní úklid dělám obvykle dvakrát ročně. K tomu rozhodně patří mytí oken. Umývám sklo, dokud se neleskne, ale nepodařilo se mi úplně odstranit zažloutnutí okenních rámů.-3

Poté naneseme na pěnovou houbičku a skvrny ihned setřeme. Pastu není potřeba nechávat dlouho působit, jedlá soda totiž může urychlit zničení plastu. Poté zbývající produkt smyjte pomocí ubrousku a mýdlového roztoku.

Jarní úklid dělám obvykle dvakrát ročně. K tomu rozhodně patří mytí oken. Sklo umývám, dokud se neleskne, ale žlutost z okenních rámů se mi nepodařilo úplně odstranit.-4

Čím byste neměli umývat okenní rámy?

A na závěr pár slov o tom, jak vyčistit, ale nezničit okenní rám . Plastová okna se na první pohled zdají docela pevná a odolná. Ale přesto, pokud je umyjete přípravky obsahujícími benzín, rozpouštědlo nebo chlór, můžete změnit barvu rámu. Příliš hrubé brusiva, stejně jako kovové houbičky, zanechávají na plastu škrábance.

Takže jaro! Otevřete zářivě čistá okna a rámy a pusťte ji do svého domova! 🌿❤️