Čalouněný nábytek vyžaduje pečlivou péči, protože látkové čalounění se často ušpiní a zašpiní. Aby byl váš nábytek čistší, musíte si vybrat ty správné produkty, protože ve skutečnosti je velmi snadné všechno zničit.

Ještě těžší je čistit zastaralé pohovky, protože je lepší a snazší zbavit se čerstvých skvrn pouhým mýdlem a vodou. Čalouněný nábytek s látkovým čalouněním není tak snadné vyčistit, zvláště pokud jsou skvrny a skvrny staré. Čerstvou skvrnu lze snadno odstranit přípravou roztoku z vody a mýdlových hoblin. Poté naneste na nečistoty a dobře otřete hadrem nebo nepotřebným zubním kartáčkem. Je důležité to nepřehánět, aby nedošlo k poškození látky.

Ošetřete vodou a osušte suchým hadříkem. Pokud se objeví mastná skvrna, pak stačí nasypat sůl nebo škrob a důkladně posypat, aby se přebytečný tuk vsákl.

Chemikálie pro domácnost si poradí se složitými skvrnami, ale někdy mohou takové produkty látku zničit. Pro čištění skvrn je lepší používat metody šetrné k životnímu prostředí, zejména pokud jde o domácí nábytek.

Nejlepší domácí prostředek na čištění skvrn:
Smíchejte stejné díly minerální vody, tekutého mýdla a octa do hladka. Poté vše nalijte do rozprašovače a směs jednoduše nastříkejte na znečištěné místo. Vezměte kartáč na nábytek a použijte jej k vyčištění špinavého místa. Vše nechte 10 minut působit, poté skvrnu setřete ještě vlhkým hadříkem. Poté vyčištěnou oblast osušte fénem.

Dalším jednoduchým, ale účinným prostředkem na odolné skvrny, který mě nikdy nezklame, je aspirin.

Tableta musí být rozdrcena a rozpuštěna v teplé vodě. Pomocí houbičky naneste směs na znečištěný povrch čalounění. Aspirin dokáže snadno odstranit skvrny. Obsahuje kyselinu salicylovou, která skutečně rozkládá bílkoviny a další tvrdohlavé molekuly, které způsobují skvrny.

Existuje mnoho dalších různých prostředků, ale tyto vás rozhodně nezklamou.