Záclony hrají v moderních interiérech klíčovou roli. Chrání nás nejen před zvědavými pohledy sousedů, ale také brání vnikání prachu otevřenými okny. Proto je obtížné je udržovat bez poskvrny čisté. Dnes vám řeknu, jak rychle a snadno vrátit záclonám jejich původní bělost.

Jak prát záclony ze šedi a žlutosti

Tento life hack se stal populární díky své účinnosti. Jednoduše vezměte kostku vhodnou do myčky a rozpusťte ji v misce s teplou vodou. Poté závěsy namočte do připraveného roztoku a po hodině je vyperte v pračce.

Díky tomu budou závěsy opět zářit bílou barvou. Trik s tabletami do myčky bude fungovat i na ubrusy a ložní prádlo.

Další domácí prostředky na bělení záclon

  • Prášek na pečení. Ideální pro bělení záclon a jiných světlých předmětů. K pracímu prášku přidejte balíček prášku do pečiva a záclony vyperte jako obvykle.
  • Vaječná skořápka. Vložte skořápky do látkového sáčku a vložte je do bubnu pračky spolu se závěsy. Tento trik používaly naše babičky, když neměly přístup k chemickým bělidlům.
  • Sůl není jen kořením do pokrmů, ale také přírodním bělícím prostředkem. Vyprané záclony je vhodné namočit do solného roztoku. Proporce: 4 polévkové lžíce. lžíce soli na 3 litry vody. Poté opláchněte a nechte uschnout.
  • Peroxid vodíku spolu s amoniakem má také rozjasňující účinek. Poměry: 100 ml peroxidu vodíku na litr teplé vody a několik kapek čpavku. Záclony namočte do připraveného roztoku a vyperte.

Vyzkoušejte některý z navrhovaných life hacků a své sněhobílé závěsy můžete opět vrátit do garnýže ❤️‍