Každému, kdo má zahradu, zeleninovou zahrádku nebo chatu, není plevel cizí. Z vlastní zkušenosti vím, že ruční odplevelení záhonů přináší pouze dočasné výsledky. Dnes se chci podělit o metodu, která nevyžaduje mnoho úsilí, času a peněz. Každá hospodyňka má tekutinu, která rychle zničí zbytečnou vegetaci v její kuchyni.

Proč odstraňovat plevel

Faktem je, že plevel má rád každou půdu. Pokud s nimi nebudete bojovat, tráva rychle pokryje zem souvislým kobercem a vysaje z ní veškerou šťávu. K vyřešení problému se často používá „chemie“, která poškozuje půdu a zahradní plodiny. Není nic lepšího než přírodní prostředky!

Domácí hubič plevele

Vodu většinou vyléváme do dřezu po uvaření brambor. Nyní zkuste zalít trávu touto vodou. Je důležité, aby tekutina nebyla chlazená, ale horká. Ideální je vroucí voda. Vysoká teplota rychle zahubí plevel a bramborový škrob obsažený ve vodě znatelně zpomalí růst nové trávy.

Při použití této metody buďte opatrní, abyste nepoškodili váš trávník nebo zeleninu – aplikujte vodu lokálně, bez stříkání.

Použijte také ocet a sůl!

Další osvědčené duo proti plevelům. Budeme si muset připravit směs soli a octa v poměru 1:2. Aby roztok fungoval rychleji, přidám jednu kapku prostředku na mytí nádobí. Tato metoda vás nejen zbaví nežádoucí vegetace, ale také odpudí hmyzí škůdce ze zahrady.

Každému, kdo má zahradu, zeleninovou zahrádku nebo chatu, není plevel cizí. Z vlastní zkušenosti vím, že ruční odplevelení záhonů přináší pouze dočasné výsledky.-3

Pokud se potřebujete zbavit trávy na příjezdové cestě nebo palubě, je nejlepší nechat směs 15-30 minut odležet. A poté povrch otřete vlhkým hadříkem, abyste se zbavili částeček sody.

Tyto jednoduché tipy vám pomohou zbavit se plevele na vašem pozemku, trávníku nebo zahradě ❤️‍