Aby květiny mohly těšit svým krásným vzhledem, potřebují neustálý přístup k vodě, světlu a živinám. Kamarád, který pracuje v květinářství, mi řekl, jak pomocí dřevěných tyčí udělat pokojové rostliny zdravější. Zní to zvláštně, ale jakmile budete znát detaily, uchýlíte se k této metodě před každým zaléváním.

Když vybíráme potravu pro naše rostliny, nejčastěji saháme po různých typech hnojiv. Někteří je kupují v zahradních odděleních, jiní si je připravují doma. Ať tak či onak, nebudou k ničemu, když hnojivo nebude mít přístup ke kořenům.

Provzdušňování půdy v květináči – proč je to nutné?

Po každé zálivce se půda kolem kořenů stává lepkavější a hustší a voda časem přestává odcházet z povrchu. Jedná se o druh „stěny“, která nepropouští kyslík a důležité mikroelementy, které vyživují kořenový systém rostliny.

V takových podmínkách se po aplikaci hnojiv situace jen zhorší a pokojová květina místo zesílení začne blednout a listy žloutnou.

Užitečný lifehack s dřevěnými hůlkami

Chcete-li vypěstovat krásnou rostlinu, je důležité uvolnit nejen horní vrstvu půdy, ale celý kořenový systém musí být obohacen kyslíkem. K tomu přítel radil použít dřevěné tyče, dlouhé párátko nebo hůlky. Pokud tyto položky nemáte, postačí jednoduchá tužka.

Zapíchněte je na několika místech do země. Zkuste to udělat pomalu a opatrně. Po spuštění tyče hluboko do půdy (ke dnu) zalijte rostlinu usazenou vodou.

Aby květiny potěšily krásným vzhledem, potřebují neustálý přístup k vodě, světlu a živinám.-3

Můžete slyšet slabé bublání. To je normální, protože vzduch proniká do země spolu s vodou.

Aby květiny potěšily krásným vzhledem, potřebují neustálý přístup k vodě, světlu a živinám.-4

Postup opakujte několikrát za měsíc. Propíchnutí substrátu v květináči nezabere mnoho času, ale rostlina se vám odvděčí působivým růstem a bujným kvetením! 🌺