Každý z nás, tak či onak, vyráží na nějaký ten výlet, podmínky nejsou vždy ideální a některé prvky pohodlí, které máme doma, nejsou v hotelech nebo přechodném bydlení dostupné.

Moje kamarádka často cestuje za prací a někdy musí bydlet v hotelech, které nemají ani pračku. Zeptal jsem se jí, jak se z té situace dostala, a ona se podělila o tento životní hack.

Aby mohla vyprat věci na místě, kde není stroj a není tam vždy umyvadlo, vždy si nechá v zásobě pár kovových mincí a vezme si s sebou igelitový sáček . Hlavní je, že mince jsou větší a sáček nemá dírky.

Do běžného umyvadla umístí sáček, aby zakryl odtok. Také tam umístí mince tak, aby zakryly díru a držely sáček.

To umožňuje vyprat malé množství oblečení v dřezu. Mince přitlačí na sáček a ten zase zadrží vodu. Prádlo můžete dokonce na chvíli namočit, abyste si proces praní usnadnili. Ale je to jednoznačně lepší než nic, takže jsem tuto metodu vzal na vědomí a doufám, že i vám bude užitečná!

Pokud máte něco jiného, ​​co může zakrýt umyvadlo, můžete použít tuto položku. Podle mého názoru jsou mince pro tento úkol velmi vhodné, protože… Mají kulatý tvar a správnou váhu.

Dala mi další užitečnou radu, kterou používám na cestách – jak žehlit věci, když nemáte žehličku nebo speciální napařovač.

Nemáte-li oblečení čím žehlit, přírodní „napařovač“ vám ho pomůže uvést do víceméně úhledného stavu . Totiž pára z vody v horké sprše nebo koupeli. Tuto metodu můžete použít i v koupelně.

Věci, které je třeba dát do pořádku, by měly být zavěšeny na háček v koupelně nebo na dveřích. Během praní se oblečení „zapaří“ a získá hladší vzhled.

Samozřejmě, že takové rady s největší pravděpodobností nebudou pro nás užitečné doma, ale na služebních cestách, cestování a na chatě jsou velmi potřebné.

Jaké znáte způsoby, jak si usnadnit každodenní život na cestách?