Na světě existují tři typy lidí: ti, kteří si pamatují vypnout sporák před odchodem z domu, ti, kteří ho nevypínají, a ti, kteří si nepamatují, zda je nebo není vypnutý. Pokud stejně jako já patříte do třetí skupiny, sdílím s vámi jednoduchý life hack, který problém snadno vyřeší.

Nejčastěji mám starosti s plynovým sporákem. Jednou jsem se dokonce musel vrátit z oslavy narozenin přítele, abych to zkontroloval a konečně se uklidnil. Pak mi kamarádka řekla, že když odjela na dovolenou, udělala v bytě několik fotek – fotila sporák, vodovodní ventily. Později si po jejich zhlédnutí můžete naplno užít dlouho očekávaný výlet.

Tento trik platí nejen pro plynový sporák, ale také pro kulmu, fén, televizi a další domácí spotřebiče. Až zařízení skončíte, jednoduše jej odpojte ze zásuvky, vypněte sporák a poté popadněte telefon a vyfoťte.

Možná si myslíte, že tento trik je příliš triviální, ale mně mnohokrát pomohl. Pohodlně, efektivně, rychle, protože telefon s fotoaparátem má nyní téměř každý a je vždy s námi.

Další užitečný tip

I když patříte k lidem s dobrou pamětí, vyplatí se vzít si ještě jeden praktický tip. Před dovolenou si vyfoťte své cennosti. Věřte nebo ne, zloději ne vždy všechno ukradnou a nechávají dům prázdný. Nějaká „maličkost“ může chybět. Navrhovaná metoda funguje skvěle, když máte spoustu cenných věcí a šperků. Pokud si vyfotíte šperkovnici nebo obsah svého trezoru, můžete se po příchodu přesvědčit, že vám doma nic nechybí.

S těmito jednoduchými kroky můžete najít klid po celou dobu vaší dovolené ❤️