Dlouhou dobu se věnuji rozsévání dacha. Na jaře začíná příroda ožívat a zahrádkáři jsou aktivní. Jako mnozí začínám vysévat sazenice rajčat a paprik.
Každý zahradník chce vidět velkou úrodu, takže se chci podělit o recept na krmení sazenic pro lepší růst.

Jaké je nejlepší období pro krmení?

Stojí za to připomenout, že byste to neměli přehánět, protože… Nadměrné krmení může hrát krutý vtip. Zalévejte rostliny hnojivem nejlépe 3 dny před výsadbou venku a až se vyvinou plné listy.

Jakou směs udělám na hnojivo?

Beru:
1 litr sklenice
Teplá voda
Běžné sušenky nebo sušenky 200 gramů.
Krekry nebo sušenky rozdrtím na drobenku a nasypu do zavařovací sklenice. Zaliji teplou vodou tak, aby pokryla střídku a zaplnila téměř celou sklenici. Pamatujte, že k tomu nemusíte používat chlorovanou vodu. Rostliny vám za chlór rozhodně nepoděkují. Je lepší koupit si v obchodě vyčištěnou neperlivou vodu a ohřát ji. Sušenky by měly nabobtnat a zvětšit se. Tuto směs nechám den na parapetu, kam dopadá slunce. Dále směs přecedím a odstraním nabobtnalé krekry.

Pro urychlení kvašení můžete do směsi přidat lžíci starého džemu nebo sirupu nebo jednoduše posypat trochou cukru.
Voda je nasycena prospěšnými látkami z pečiva (droždí, vejce). Jedná se o aminokyseliny – methionin a lysin.
Půda se nasytí kvasinkovými houbami, které začnou uvolňovat draslík, dusík a fosfor, které rostliny milují.

Jak zalévat?

Není potřeba zaplavovat rostliny tak, aby hnojivo přesahovalo okraje květináčů. Na každý kořen potřebují pouze 1 lžičku hnojiva. Zalévám opatrně, aby se pochoutka dostala přímo pod každou rostlinu.
Po takovém krmení budou rostliny růst s obnovenou silou a potěší vás.

Ještě pár tipů

  • Pokud nemáte mnoho volného času, pak před zasazením do země vložte do každé jamky malé množství sušenek. Nalijte malé množství popela. V tomto případě je lepší zalévat výsadbu teplou vodou. Fermentace bude probíhat přímo v půdě. Tato metoda je méně účinná, ale lepší než vůbec nic.
  • Do směsi vody a chleba můžete přidat listy pampelišky nebo kopřivy. Dodají vodě blahodárné vlastnosti a pak se dostanou k vašim rajčatům a nabijí je energií.

Tyto jednoduché způsoby krmení mohou zlepšit a zvýšit vaši sklizeň.