Miluju semišové boty a doplňky. Tento sametový materiál sám o sobě vypadá velmi sofistikovaně a elegantně, ideální na podzim! Ale v prašných ulicích města produkt rychle zmatní a získá neudržovaný vzhled. Dnes vám řeknu, jak tento problém vyřeším co nejšetrnějším způsobem.

Jak čistit semiš?

Značná část podzimních bot je vyrobena ze semiše, takže obchody mají vždy široký výběr čisticích prostředků. Měl jsem například speciální gumu na semiš. Ale jeho cena je strmá, je mnohem výhodnější používat domácí metody péče o boty.

Než sáhnete po vodě, abyste se zbavili těch špinavých šmouh, nezapomeňte, že semiš nelze prát. V opačném případě výrobek ztratí svůj tvar po úplném vysušení, semiš se stává velmi tvrdým. Je také důležité, aby nástroje, které k čištění používáme, nepoškrábaly povrch.

Nečistotu je potřeba opatrně a jemně setřít a nejsnáze to uděláte chlebovou kůrkou.

Jemnými pohyby skvrna zmizí během minuty. Dobrou alternativou je starý zubní kartáček s měkkými štětinami.

Miluju semišové boty a doplňky. Tento sametový materiál sám o sobě vypadá velmi sofistikovaně a elegantně, ideální na podzim!-3

Další triky na čištění semišových bot

Vodní pára semiš dobře osvěží a odstraní nečistoty z jeho povrchu. Jednoduše držte boty nebo tašku nad párou, dokud nezvlhnou. Poté kartáčem po celé ploše. Můžete si vzít parní generátor – efekt je podobný. Kromě toho vám tato metoda umožňuje obnovit opotřebované oblasti pokožky, protože pára zvedá semišová vlákna.

Směs 1 lžičky jedlé sody a 1 sklenice mléka také funguje 100%! Je třeba hadřík namočit do roztoku a dobře vyždímat. Špinavé skvrny otírejte, dokud nezmizí.

Díky těmto jednoduchým krokům budou vaše boty vždy jako nové ❤️