Lihový ocet je roztok kyseliny octové vzniklý oxidací potravinářského alkoholu.

Obvykle ho používám na zavařování potravin, stejně jako na dezinfekci a odvápnění domácích spotřebičů. Tento produkt má ale mnohem více funkcí.

Použití octa na zahradě

Ocet je téměř univerzální lék. Může být například použit na webu. Může být použit k výrobě herbicidu k hubení plevelů. K tomu smíchejte 0,5 litru vody a 1 litr octa a postříkejte veškerý plevel. Při míchání by se měl ocet nalít do vody a ne naopak. Také byste tento přípravek neměli používat přímo na květiny, protože… může je zničit.

Na boj s přerostlým a starým plevelem používám čistý ocet. Samozřejmě byste se měli ujistit, že se nedostane na dobré rostliny, jinak mohou zemřít.

Péče o květiny

Ocet používám k péči o rostliny, které mají rády kyselou půdu. Jedná se o rododendrony, azalky, hortenzie, magnólie, gardénie, borůvky a vřesy. Seznam pokračuje, stojí za to prozkoumat, jak moc má určitá rostlina ráda okyselenou půdu. Pokud smícháte 1 sklenici octa se 4 litry vody a touto tekutinou zalijete své květiny, budou se cítit pohodlněji a zrychlí se proces jejich růstu.

Le vinaigre d

Po této zálivce musíte počkat 3-4 týdny, než rostliny znovu vysadíte.

Vyplatí se také zkontrolovat půdu na kyselost a podle potřeby zalít octovou směsí.

Repelent proti škůdcům

Ocet také používám k odstranění škůdců, jako jsou mšice, mšice, šupinatý hmyz, svilušky a šupiny, které napadají rostliny.

K tomu smíchám 1 díl octa a 10 dílů vody, přidám pár kapek prostředku na mytí nádobí. Touto směsí pak postříkám stonky a listy rostlin. Snažte se nedostat na květiny rostlin. Po takovém ošetření všichni tito škodliví živí tvorové zmizeli.

Také ocet lze použít k odpuzování slimáků, kteří způsobují rostlinám mnoho škod.

K tomu je třeba smíchat pivo a ocet v poměru 1:1 a nalít do plochých nádob. Používám víčka nebo jednorázové talíře a umisťuji je do oblastí, kde obvykle žijí slimáci.

Ochrana pískoviště

Na chatě máme pískoviště, kde si hrají děti. Okraje stříkám octem, aby se k němu kočky a psi nepřiblížili a nepoužívali ho jako bednu.

Zkoušeli jste na zahradě používat ocet a měli jste nějaké pozitivní výsledky?