Každá hospodyňka ví, že nejvíce prachu se hromadí pod lednicí, nábytkem, kuchyňskými skříňkami a sporákem. Jsou nízko u země a je těžké najít předmět, který by se pod ně dal vklouznout. Nakonec to vzdáváme. Dnes se s vámi podělím o work life hack, který vám umožní rychle a bez námahy zbavit se prachu pod nábytkem a spotřebiči.

Jak se vypořádat s prachem

Budeme potřebovat pouze dvě věci, z nichž jednu využijeme pro jiné účely. Začněte tím, že najdete plastový nebo drátěný věšák. Neměli byste používat dřevěné, protože jsou příliš silné.

Poté si připravte libovolnou látku. Měl by být dostatečně široký, suchý nebo mírně navlhčený vodou. Omotejte hadr kolem jedné strany věšáku a zajistěte páskou. Připraveno! V rukou máte čisticí nástroj.

Nyní zasuňte věšák s hadříkem pod nábytek nebo ledničku a odstraňte všechen prach. Snadno a rychle, přesvědčte se sami!

Jak mohou věšáky chránit před moly?

Může se to zdát zvláštní, ale pomocí ramínek se zbavíte i molů na oblečení. Jak to udělat? Tentokrát budeme potřebovat dřevěné věšáky. Použijte smirkový papír k vybroušení vnitřku věšáku. Dále vezměte esenciální olej z cedrového dřeva a vetřete ho do dřeva , které bylo poškrábáno brusným papírem. Umístěte věšáky do skříně.

Každá hospodyňka ví, že nejvíce prachu se hromadí pod lednicí, nábytkem, kuchyňskými skříňkami a sporákem.-3

Můry nesnesou vůni cedru a tento trik je udrží daleko od vašeho šatníku. Mouchy a komáři reagují na specifické aroma podobně. Stačí postup opakovat jednou ročně, abyste navždy zapomněli na škodlivý hmyz v domě.

Také v obchodě si můžete koupit věšáky vyrobené výhradně z červeného cedru. Jejich cena je však vysoká.

Obyčejný věšák na prádlo tak může dobře posloužit a vyřešit oblíbené problémy v domácnosti.