Koberce vyžadují pravidelné čištění, ale to neznamená, že musíte utrácet spoustu peněz za profesionální čisticí prostředky. Stačí si vzít pár produktů, které má v kuchyni každá hospodyňka.

Koberce jsou důležitým detailem v interiéru, dodávají vašemu domovu osobitost a styl. Podlahové krytiny také rychle hromadí prach, nečistoty a znečišťují vzduch v bytě.

Jak vyčistit koberec doma?

Metoda, kterou vám ukážu, funguje na všechny běžné skvrny. Je skvělý pro pravidelnou údržbu koberců.

K čištění budeme potřebovat:

  • Latexové rukavice.
  • Sůl.
  • Prášek do pečiva.
  • Vysavač.

Do seznamu můžete přidat kyselinu citronovou a vodu (volitelné).

Proces čištění koberců krok za krokem

1. Nejprve si nasaďte gumové rukavice, které ochrání pokožku před abrazivními účinky sody a soli.

2. Dále si vezměte malou plastovou misku a dejte do ní lžíci soli.

3. Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce jedlé sody. Ingredience důkladně promíchejte a výslednou směsí nasypte na koberec.

4. Začněte do koberce jemně vtírat zrnka soli a jedlé sody. Soda proniká hluboko do vlněného povrchu, dokonale pohlcuje všechny nepříjemné pachy. Sůl úspěšně odstraňuje skvrny. Tyto komponenty pečlivě odstraňují nečistoty a zároveň zachovávají barvu a vzor koberce.

5. Nechte působit 15 minut.

Koberce vyžadují pravidelné čištění, ale to neznamená, že musíte utrácet spoustu peněz za profesionální čisticí prostředky. Stačí si vzít pár produktů, které má každá hospodyňka v kuchyni.-3

Po uplynutí této doby vezměte vysavač a odstraňte zbytky. Pokud je koberec čistý, můžete v této fázi čištění dokončit.

Pokud jsou na koberci stále sotva viditelné skvrny, ošetřete tato místa kyselinou citronovou. Má rozjasňující účinek a dokáže odstranit i staré nečistoty. Vše, co musíte udělat, je nalít 20 g kyseliny citronové (1 vrchovatá polévková lžíce) do sklenice (200 ml) vroucí vody. Míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Namočte hadr do tekutiny a koberec otřete. Poté nechte zaschnout a máte hotovo!

Tato jednoduchá metoda rychle vrátí krásný, svěží vzhled vašemu oblíbenému koberci bez chemického čištění. Přihlaste se k odběru kanálu, stále je před námi spousta zajímavých věcí ❤️‍