Škůdci jsou nezvaní hosté zahrady a zeleninové zahrady. Nejčastěji se setkáváme s mšicemi, které se lepí na mladé výhonky, živí se rostlinnou šťávou a dokážou během krátké doby zničit celou úrodu. Naštěstí je v kuchyni jedno levné a velmi oblíbené koření, které funguje již po jednom použití.

Proč paprika působí na mšice?

Nerad používám „chemikálie“ na své letní chatě. K ochraně plodiny před škůdci stačí připravit jednoduchý prostředek na bázi papriky.

Paprika obsahuje kapsaicin, který dodává pepři jeho štiplavost. Zahradníci využívají jeho hořících vlastností k odpuzování hlodavců, plžů, housenek a hmyzu, jako jsou mšice a pakomáry. Kapsaicin odpuzuje škůdce a dráždí je. Také odrazuje od kladení vajíček, ačkoli za normálních podmínek se mšice množí ohromující rychlostí.

Paprika na mšice – jak ji použít

Pro začátek nalijte půl litru vody do malé nádoby. Přidejte 1 lžičku mleté ​​papriky. Tato koncentrace je účinná proti škůdcům, ale nezpůsobí žádné poškození rostlin.

Poté nádobu uzavřete a ingredience důkladně promíchejte. Roztok nechte 36 hodin na tmavém a chladném místě.

Roztok se přefiltruje přes plátno. Výsledná kapalina se musí zředit vodou v poměru 20 ml nálevu na litr vody. Aby přípravek lépe přilnul k listům, můžete přidat trochu tekutého mýdla.

Poté nalijte směs do rozprašovače a postříkejte zahradní plodiny postižené mšicemi až do období aktivního plodu. Vyhněte se použití při vysoké vlhkosti nebo větrných podmínkách. Zvláštní pozornost věnujte zadní straně listu.

Tato osvědčená metoda vám nejen zachová úrodu, ale také výrazně zlepší chuť ovoce ❤️‍