Vždy mám doma zásobu kovových houbiček. Toto levné zařízení může výrazně usnadnit život. Chci se s vámi podělit o 8 originálních způsobů využití ježků, které nezahrnují mytí nádobí.

Spolehlivý filtr

Při mytí vlasů nebo koupání domácích mazlíčků se mohou chlupy nebo srst dostat do odpadu. To se nestane, pokud vypouštěcí otvor ucpete kovovou houbou.

Vždy mám doma zásobu kovových houbiček. Toto levné zařízení může výrazně usnadnit život.

Boj proti rzi

Chcete-li baterii vrátit její původní lesk, stačí po jejím povrchu přejít houbou. Poté otřete hadříkem z mikrovlákna a máte hotovo!

Loupání zeleniny

Kovová houba usnadňuje čištění zeleniny. Kovový ježek dokáže z mladých brambor nebo mrkve „nakrájet“ tenčí slupky než kráječ zeleniny. Cenný life hack, který šetří čas a rodinný rozpočet.

Vždy mám doma zásobu kovových houbiček. Toto levné zařízení může výrazně usnadnit život -2

Rychle očistěte ryby

Ryby můžete čistit i kovovou houbou. Stejně jako v předchozím případě postačí tvrdá houba.

Domácí broušení nůžek

Základní životní hack, který vyžaduje pouze jednu houbu. Stačí ježka nastříhat na malé kousky a nůžky budou ostřejší.

Vždy mám doma zásobu kovových houbiček. Toto levné zařízení může výrazně usnadnit život.-3

Je lepší to nedělat v kuchyni a mimo koberce, protože při řezání kovu se houba rozpadne na malé kousky, které se mohou zaseknout v dlouhé hromadě nebo skončit na jídelním stole.

Od špíny na podrážkách

Po procházce se podrážka zanese blátem a do drážek se dostanou drobné oblázky. Abyste je nevytahovali jeden po druhém, je lepší chodit po podrážce železnou houbou. Vše „nepotřebné“ odletí během několika minut.

Místo brusného papíru

Nerezová houba je skvělou alternativou k brusnému papíru. Lze s ním brousit dřevěné podlahy, ale i nářadí s dřevěnými násadami.

Vždy mám doma zásobu kovových houbiček. Toto levné zařízení může výrazně usnadnit život -4

Útok na hlodavce

Následující trik pomůže letním obyvatelům zbavit se hlodavců. Před vyplněním díry ve zdi nebo podlaze polyuretanovou pěnou do ní vložte kovovou houbu, hlodavci nebudou moci žvýkat drát.

Máte další nápady, jak využít železného ježka k řešení každodenních problémů?