Každá hospodyňka se nakonec potýká s problémem: jak vyčistit troubu od karbonových usazenin, mastných skvrn a zbavit se nepříjemných pachů. Navíc jsou zde těžko dostupná místa – to vše dělá práci dlouhou, únavnou a únavnou. Sdílím s vámi skvělý životní hack, který proces co nejvíce zjednoduší.

Troubu čistím nejen z estetických důvodů. Již dávno jsem si všiml, že nečistoty a přepálený tuk ovlivňují chuť vařených pokrmů a jejich vůni. Pokud troubu pravidelně nečistíte, staré skvrny lze odstranit pouze pomocí drahých chemikálií.

Jak tedy hliníkovou fólii používat?

Rozpusťte trochu prostředku na mytí nádobí v teplé vodě. Odtrhněte plát pečicí hliníkové fólie a srolujte do koule.

Namočte kuličku do mýdlové vody a vyčistěte vnitřek trouby. Tato metoda je zvláště účinná při čištění špíny na mřížce, ale obecně je vhodná pro čištění všech částí zařízení včetně skla.

Poté vše omyjte čistou vodou a houbičkou. Je důležité důkladně odstranit prostředek na mytí nádobí, jinak může jeho „aroma“ proniknout do jídla při vaření v troubě.

Další funkční způsob čištění trouby zevnitř

Pokud chcete rychle vyčistit celou troubu, naplňte pyrexovou nádobu teplou vodou a vhoďte tabletu do myčky. Poté vložte nádobu do horké trouby a zavřete dvířka.

Každá hospodyňka se časem potýká s problémem: jak vyčistit troubu od usazenin uhlíku, mastných skvrn a zbavit se nepříjemných pachů.-3

Po 3 minutách přístroj vypněte a jakmile jeho stěny dobře vychladnou, snadno z nich smyjte usazeniny tuku a uhlíku. Poté stejně jako v předchozím případě ošetříme vnitřek trouby houbičkou namočenou v čisté vodě. Otřete do sucha hadříkem z mikrovlákna.

Tyto 2 osvědčené životní hacky vám pomohou vyčistit troubu během několika minut! Užijte si to pro své zdraví ❤️