Růže jsou okrasné rostliny, které dodávají zahradě zvláštní kouzlo. Aby ale svou krásou těšily oko co nejdéle, potřebují náležitou péči. Klíčem k úspěchu je krmení, které se skládá pouze ze dvou složek a efekt předčí vaše nejdivočejší očekávání.

Proč nekvetou růže?

Obvykle si s jejich pěstováním poradí i začínající zahradník. Ale dosáhnout bujného a dlouhotrvajícího kvetení je úkol se zvýšenou složitostí.

První chybou je nízká insolace , protože sluneční světlo je nezbytné pro dozrávání květenství. Kromě toho je třeba růže pravidelně stříhat , zejména brzy na jaře.

Nedostatek minerálů zpomaluje vývoj rostlin. Například draslík urychluje tvorbu květenství, fosfor zajišťuje bohaté kvetení.

Čaj na zalévání růží

K její přípravě budeme potřebovat kopřivu, kterou mnozí zahrádkáři stále považují za plevel. Je však bohatá na draslík, vápník, hořčík, fosfor a její listy obsahují hodně manganu.

Poslouží čerstvé i sušené bylinky. Namočte kopřivy do vody a nechte přes noc. Ráno jednoduše nalijte tekutinu do konve a jednou týdně růže zalijte.

Z kopřiv se také vyplatí vyrobit účinné hnojivo:

  • 200 g bylinek zalijeme 2 litry vody a necháme kvasit.
  • Po týdnu stačí směs naředit vodou v poměru 1:10 a hnojivo je hotové!

Banány a kávová sedlina pro růže

  • Místo vyhazování kávové sedliny ji posypte na půdu kolem vašich růžových keřů. Draslík a hořčík dokonale vyživují zelené plochy!
  • Banány a jejich slupky jsou potraviny s vysokým obsahem draslíku. Lze je použít jako hnojivo pro růže. Smíchejte banánové slupky se 2 litry vody a květy zalijte.
Růže jsou okrasné rostliny, které dodávají zahradě zvláštní kouzlo. Aby ale svou krásou těšily oko co nejdéle, potřebují náležitou péči.-3

Poslechněte si tyto jednoduché tipy a vychutnejte si krásu a kouzelné aroma růží až do mrazu ❤️‍