Zahradnická sezóna se právě začíná oteplovat a je třeba se na ni už připravit, protože než stihnete mrknout, je kolem hromada much, červů a dalších škůdců. A proč jsi to zkusil, chci se zeptat!

Abyste ochránili svou zdravou úrodu, navrhuji nepoužívat chemikálie, ale zkusit čpavek.

Tento produkt je jedinečný, protože má mnoho možností použití. Navíc to nijak neovlivňuje vaši úrodu, ale odpuzuje parazity. Přečtěte si možnosti využití čpavku na zahradě a rychle chraňte úrodu!

Amoniak proti květilce řepkové

To je brouk, kterého určitě poznáte podle vzhledu. Žije v cibulových a česnekových výsadbách. Stačí ale rozpustit 25 ml čpavku v kbelíku s vodou, každý týden zalít záhon a tento brouk z vaší úrody zmizí. Ale nezapomeňte, že čpavek je také hnojivo, které poskytuje vašim kořenovým plodinám hodně dusíku.

Boj s mšicemi

Mšice jsou něco, na co žádný zahradník nezapomene. Takový drobný hmyz, který se živí pouze mízou rostliny, ji dokáže během pár dní zcela zničit! Abyste se zbavili škůdce, rozpusťte 50 ml alkoholu v kbelíku s vodou a vetřete tam kousek mýdla na prádlo. Listy tímto roztokem pravidelně stříkejte.

Zahradnická sezóna se právě začíná oteplovat a je třeba se na to už připravit, protože než mrknete, je kolem hromada much, červů a dalších škůdců. A proč jsi to zkusil, chci se zeptat!

Amoniak proti pakomárům mrkve a cibule

Tito škůdci zcela zničí úrodu a ve výsledku vytrhnete jen malý kořínek. Zalévejte mrkev a cibuli roztokem: 2 ml čpavku na kbelík vody.

Amoniak proti drátovcům

Častěji se tito červi objevují v nových oblastech. Nejčastěji postihuje rajčata a brambory. Každou jamku sazenice stačí před výsadbou zalít.

Bojové mouchy

Mouchy žijí nejčastěji na pokojových rostlinách. Velmi nebezpečné jsou pro mladé květináče, které potřebují čas na zpevnění. Pro péči o rostlinu je třeba rozpustit 25 ml alkoholu ve 2 lžících zatuchlé vody a rostlinu zalít. Toto řešení odstraní mouchy a působí jako hnojivo pro rostlinu.

Amoniak dokonce zachrání váš domov před mravenci. Jednoduše otřete hlavní hladké povrchy roztokem alkoholu a vyvětrejte místnost. Mravenci rychle najdou cestu ven z vašeho domova.

Můžete si také potřít pokožku čpavkem a zůstat bez kousnutí komárem.

Byl článek užitečný?